10 тиждень вагітності.

Перші дев’ять тижнів вагітності були найбільш критичними для організму, що розвивається, так як саме в цей період тератогенное вплив більшості лікарських препаратів на плід було найбільш небезпечним. Тому можна сказати, що з початком 10 тижня вагітності настає новий етап у розвитку малюка. Як правило, ворушіння на десятому тижні вагітності не спостерігаються.

Плід на 10 тижні вагітності

Десятий тиждень є заключною тижнем ембріональної стадії розвитку. До цього моменту у плода вже сформовано крихітне тільце, яке в наступні 30 тижнів буде доразвиваются і вдосконалюватися. Незважаючи на маленький розмір плода на десятому тижні вагітності, малюк вже стає схожим на чоловічка: вже немає хвостика, починають формуватися пальчики, ручки, ніжки і коліна, а також з’явилася верхня губа і вушні раковини.

Поступово утворюється діафрагма, з’являються перші зачатки майбутніх молочних зубів, сформовано сердечко, а також відбувається активний розвиток головного мозку. Звичайно, геніталії визначити поки що неможливо, але якщо плід, що розвивається – чоловічої статі, то вироблення тестостерону вже почалося.  

В еритроцитах плода також відбуваються зміни: з’являються агглютіногени (Rh і А, В, М, N), що відповідають за групу крові малюка.   По закінченні 10 тижня ембріон вже офіційно стане плодом, і якщо за цей час ніяких аномалій у розвитку крихти не виявилося, то можна з упевненістю стверджувати, що вроджені пороки йому не загрожують.

Тепер малюк може мимоволі рухатися, комфортно розмістившись в амніотичній рідини всередині плодового міхура. Незабаром він навіть почне смоктати пальчик.

Жінка на 10 тижні вагітності

Для жінки десятий тиждень стає періодом перепадів настрою і зайвої збудливості, через те що в її організмі вирують гормони. Також можливі прояви наступних змін в організмі: рихлість ясен, збільшення щитовидної залози, а також поява вузликів Монтгомері (дрібних ущільнень в ареоле молочних залоз).

Живіт на десятому тижні вагітності ще зовсім маленький, практично непомітний.  

Крім того, починається помітна надбавка у вазі, хоча додаткові кілограми більше призначаються для мами, ніж для дитини. Але набирати вагу спеціально не слід, оскільки основний приріст маси тіла матусі здійснюється в другому і третьому триместрі вагітності за рахунок росту дитини, обважнення молочних залоз, плаценти і самої матки.

Небезпеки на 10 тижні вагітності

У деяких жінок тривають ранкова нудота, болить живіт на десятому тижні вагітності і занадто підвищена стомлюваність. Але не варто з цього приводу сильно засмучуватися, оскільки в найближчі два тижні всі ці прояви припиняться. Пропадуть часті позиви до сечовипускання (як це було на самому початку вагітності). Однак, якщо болі тривалі і сильні, то все ж таки варто звернутися до лікаря!

Рекомендації на 10 тижні вагітності

На 10 тижні вагітності дуже корисними будуть ранкові та вечірні прогулянки пішки. Також можна зайнятися плаванням. Заняття спортом, хоч і в легкій формі, допоможуть виносити на собі протягом усієї вагітності зайві кілограми, благополучно пережити пологи і швидко повернутися в відмінну фізичну форму.  

До харчування також потрібно підійти відповідально: їсти дрібними порціями, але часто, при цьому їжа повинна бути теплою і приносити справжнє задоволення матусі.  

Процедура зважування повинна стати обов’язковою, і при щонайменшій зміні ваги в меншу сторону слід негайно звертатися до лікаря.  

Крім того, в першому триместрі потрібно стежити за роботою (випорожненням) кишечника, оскільки наповнена пряма кишка тисне на матку, а це вкрай небажано. Усунути запори можна за допомогою чорного хліба, свіжих натуральних (вирощених на своїй ділянці) фруктів і овочів, багатих на клітковину, оскільки магазинні представники найчастіше містять в собі багато “некорисних” речовин, які небажані для малюка. Також проносною дією володіє холодна вода (кип’ячена !!!), випита натщесерце маленькими ковтками, або кефір, випитий на ніч.  Однак клізми і настої з трав, що володіють послаблюючу дію, навіть у рідких випадках не рекомендується використовувати.  

Варто пам’ятати, що на 10-12 тижні вагітності проводиться перше планове УЗД. Якщо обладнання дозволяє, то можна спостерігати досить дрібні деталі. Іноді існує можливість відобразити перше УЗД на відео або зробити фото плода, в такому випадку в будь-який момент матусі надається можливість помилуватися своїм малюком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: