11 тиждень вагітності.

Майбутній малюк  

Довжина вашого малюка майже 7 см, вага – близько 11 г.   Голівка все ще становить половину росту дитини. В цей час з’являється перша міміка малюка: дитина відкриває і закриває рот, морщить лоб, повертає голову.

Малюк вже може похвалитися чотирикамерним сердечком. Так само розвивається ШКТ. Середня кишка росте в довжину і утворює пупочную петлю, яка поки виходить за межі його тіла. Формується пряма кишка.

На нижньому кінці травного тракту з’являється статевий горбок. У хлопчиків розвиваються яєчка. Але зовні геніталії у хлопчиків і дівчаток у цей період виглядають однаково.  

Ручки розвиваються швидше, ніж ніжки, і здаються довшими. Поступово перетинка, що розділяє кисті зникає. На цьому тижні на кожній ручці можна нарахувати п’ять маленьких пальчиків, на яких вже починають формуватися ногтики. На 11 тижні стають помітні пальці ніг, хоча вони ще дуже маленькі і недорозвинуті.  

Починає формуватися райдужна оболонка ока.

Майбутня мама  

Разом з малюком, зростає і ваш животик. Матка вже займає майже всю тазову область.  

Відбуваються зміни з вашими нігтями і волоссям: у когось вони стають супер-міцними і починають активно рости, а у кого-то зовсім навпаки. Але не варто турбуватися – це пройде.  

Обов’язково відвідайте стоматолога. Нехай огляне ваші зуби і ясна. Якщо є необхідність у лікуванні, то відразу дізнайтеся, чи можна його відкласти. Кращий час для лікування – після 12 тижня. Але якщо зволікати не можна, то приступайте відразу ж до процедур. Адже інфекція може загрожувати не тільки сильним зубним болем вам, але і патологіями у розвитку вашої дитини. Бажано відмовитися від анестезії. Якщо ж без неї ніяк не можна, переконайтеся, що її проводить досвідчений анестезіолог, який знає про те, що ви вагітні.

Ретельно стежте за гігієною рота. Десни під час вагітності під впливом гормонів стають більш чутливими і можуть кровоточити.  

Ну і ви абсолютно праві, приймаючи вітаміни, правильно харчуючись і ведучи здоровий спосіб життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: