12 тиждень вагітності.

Дванадцятий тиждень заключна в першому триместрі. Тепер проблема токсикозу, що мучла вагітних жінок протягом останніх 5-7 тижнів, пішла в минуле, але з часом багато хто будуть вважати цей час найщасливішим. Відчуття на дванадцятому тижні вагітності вже набагато приємніше, настрій у матусі поліпшується, і життя поступово входить у свою колію.

Плід на 12 тижні вагітності

До 12 тижня головний мозок дитини вже практично сформований і нагадує мініатюрну копію головного мозку дорослої людини. До цього моменту всі основні зачатки організму вже закладені, і тепер вони вдосконалюються. Так, на крихітних пальчиках починають утворюватися перші ознаки нігтів.  

Скелет дитини проходить фазу оссіфікації, коли утворюється кісткова речовина. На його крихітному тільці з’являються перші ознаки волосся. Статеві органи малюка також досягли розмірів, необхідних для точного визначення його статі, але ворушіння ще не відчуваються.  

Вилочкова залоза (тимус) дитини функціонує як зрілий орган, завдяки чому лімфоїдні стовбурові клітини в неї переходять в Т-лімфоцити, які в майбутньому будуть боротися з інфекцією. Крім того, у малюка вже сформувалася щитовидна залоза, яка самостійно синтезує йодтірозінів, а також регулює обмінні процеси, забезпечує зростання і розвиток тканин, виробляють людські нею гормонами.

Розмір плоду на дванадцятому тижні вагітності приблизно становить 6 см.

Жінка на 12 тижні вагітності

З приходом 12 тижні матусі можуть зітхнути з полегшенням, оскільки це означає не тільки завершення ранкових нездужань у вигляді нудоти і блювоти, а й зниження ризику мимовільного аборту, оскільки викидні трапляються, в основному, до 12 тижня. До того ж у жінки з’являється можливість самостійно прослуховувати серцебиття свого малюка. Живіт на дванадцятому тижні вагітності починає потихеньку рости.  

Тепер матка ще більше збільшилася в розмірах, через що незначно підвелася вгору в черевну порожнину. Сама матка вельми еластична, завдяки чому під час вагітності може розтягуватися і збільшуватися в об’ємі до 1000 разів, а вже через 1,5 – 2 місяці після пологів (що є порівняно коротким проміжком часу) здатна повернутися в свій звичний стан.  

При ультразвуковому обстеженні на 12 тижні лікар-гінеколог може імовірно, але вже з більшою точністю, визначити дату майбутніх пологів. А поки що серцебиття матусі помітно частішає, і поступово наливається груди, доставляючи дискомфортні відчуття у вигляді невеликої тяжкості.

Небезпеки на 12 тижні вагітності

Характерним для 12 тижня вагітності вважається поява гіперпігментації шкіри у майбутніх мам. Так, на животі вагітної жінки може з’явитися темно-коричнева поздовжня смужка. Пігментні плями можуть проявитися на обличчі, шиї і в області пахв, причому їх розміри можуть бути абсолютно різними, але не хвилюйтеся, після вагітності вони зникнуть.  

У судинах вагітних жінок також відбуваються деякі зміни, які проявляються у вигляді червоних або синюватих зірочок, виступаючих на поверхні шкіри, найчастіше на руках, обличчі, шиї і грудей. Але це все тимчасово, і після пологів вони самоусунуться.

Якщо виникли болі на дванадцятому тижні вагітності, то неодмінно слід звернутися до професійних лікарів, причому негайно.  

Можливо, що саме 12 тиждень стане початком періодичної печії, яка з’являється через вироблення плацентою гормону прогестерону, який, в свою чергу, послаблює перегородку між шлунком і стравоходом, і шлунковий сік може «подорожувати» по стравоходу, викликаючи відчуття печіння. Звичайно, у більшості вагітних жінок проблема печії має серйозне місце на більш пізніх термінах, в результаті тиску матки на шлунок. Тому якщо печія з’явилася на 12 тижні, то це ще не привід для підвищеної уваги. Вона ще проявить себе в третьому триместрі з новою силою.

Рекомендації на 12 тижні вагітності

12 тиждень є кордоном першого і другого триместрів вагітності, і на цьому рубежі надзвичайно важливо пройти перше планове УЗД, оскільки саме зараз можна буде виявити можливі вроджені вади у плода і відхилення в його розвитку, які на більш пізніх термінах дуже складно зафіксувати, а часом зовсім неможливо. Крім того, при ультразвуковому обстеженні лікар може з точністю визначити термін вагітності, правда щоб уникнути помилки і подальших непорозумінь у виписці УЗД вказується термін по зачаття і акушерський.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: