13 тиждень вагітності.

Тринадцятий тиждень вагітності свідчить про те, що перший і найбільш складний для більшості жінок триместр завершився. Тепер токсикоз – проблема минула, що є щастям для вагітної жінки. Але більшу радість матусі може доставити УЗД, де можна поспостерігати за поведінкою малюка, а якщо до того ж вдасться закарбувати знімок з його зображенням (особливо в 3D), можна буде навіть вловити якусь схожість з батьками.

Плід на 13 тижні вагітності  

У малюка вже сформовано 20 молочних зубів, які прорізатимуться тільки ближче до 8 місяця життя малюка поза маминого животика. Також з’явилися вже перше волосся. А на крихітних пальчиках вже є відбитки. Тільце дитини поступово витягується, і тепер голова вже не здається такою великою.  

Якщо дозволяє довжина ручок, то незабаром малюк почне смоктати пальчик. Розмір плоду на тринадцятому тижні вагітності стає більше, і він поступово знаходить більш чіткі обриси підборіддя і носик. Крім того, з 13 тижня у малюка починається закладання тканини, що відповідає за формування кісточок, і навіть намічаються реберця, правда всього лише пара.  

Кишечник крихти розташовується в черевній порожнині, і в ньому утворюються ворсинки, які прийматимуть активну участь у перетравлюванні їжі. Підшлункова залоза здатна вже самостійно виробляти гормон інсулін.   Починаючи з 13 тижня, внутрішньоутробний розвиток хлопчиків і дівчаток знаходить свої індивідуальні особливості. Так, у малюків чоловічої статі починає розвиватися простата – передміхурова залоза, а у дівчаток – в яєчниках вже є більше 2 млн. яйцеклітин.   Але що найдивніше, так це те, що малюк вже вміє посміхатися, реагуючи, таким чином, на мамину ласку і голос.

Жінка на 13 тижні вагітності  

З початком 13 тижня вагітну жінку можна привітати, оскільки третина цього непростого шляху вже минула. Поступово проходить дратівливість, а разом з нею і боязнь за життя дитини, пов’язана з самовільним абортом, тобто з викиднем.  

Другий триместр – це найприємніше з усієї вагітності час, оскільки вже немає токсикозу. Тому, саме час насолодитися своєю вагітністю.

До майбутніх пологів ще більш 5 місяців, але в грудях уже можливо починає вироблятися молозиво – живильна рідина, яка є основною їжею для новонародженого малюка поки у матусі не прийде молоко.  

Тепер прибавка в вазі жінки стала помітною, оскільки якщо раніше нудота викликала повне відраза до їжі, то тепер апетит матусі, за рахунок стрімкого зростання дитини, вельми збільшився, відповідно живіт на тринадцятому тижні вагітності почне рости стрімкими темпами.

Небезпеки на 13 тижні вагітності

Відчуття на тринадцятому тижні вагітності дуже суперечливі. З одного боку все налагоджується, але саме на 13 тижні, як правило, проявляється досить поширене у вагітних жінок захворювання – кандидоз (молочниця). Причиною появи молочниці є гриби виду candida. У пасивному стані вони живуть в організмі кожної людини. Але при збоях імунітету і стресах (до яких так схильні вагітні жінки) починають активізуватися і розмножуватися, витісняючи нормальну мікрофлору.  

Молочниця є причиною різкого свербежу та сирнистий виділень білого кольору, які викликають масу неприємних відчуттів. Але поспішати зайнятися самолікуванням не варто, краще скористатися порадою лікаря, який підкаже які лікарські препарати вибрати, щоб не нанести шкоди маляті.

Рекомендації на 13 тижні вагітності

Починаючи з 13 тижня потрібно дуже обережно ставитися до харчових продуктів, так як зайві солодощі та борошняні (здобні) вироби призведуть до зайвої набирання ваги, а це не до чого ні мамі, ні дитині. Краще віддати перевагу свіжим ягодам – чорниці, брусниці, журавлині, обліписі. Вони теж солодкі, але користі від них набагато більше.  

Крім цього можна задуматися про відвідування спеціальних курсів з підготовки до пологів. Це, до речі, краще робити спільно з чоловіком, оскільки отримана там інформація зблизить пару, дозволить чоловікові краще зрозуміти нинішній стан жінки, а також навчить правильної дихальної техніці і вправам для майбутніх мам, які найчастіше виконуються в парі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: