14 принципів Файоля.

Ласкаво просимо в світ наукового менеджменту, де в першу чергу особлива увага приділяється організації в цілому, а не окремих її частин. Сьогодні ми ознайомимося з 14 принципами Анрі Файоля, з точки зору якого адміністративне управління присутнє навіть серед звичайних робочих.

Перш ніж перейти до принципів управління, варто відзначити, що Анрі Файоль розділив діяльність кожної організації на наступні основні види функціонування:

Технічне. Здійснюється безпосередньо виробничий процес.

Фінансове. Використання фінансових ресурсів.

Комерційне. Закупівля необхідної сировини з метою подальшого створення матеріалів, готової продукції.

Бухгалтерське. Проводиться статистичне спостереження.

Адміністративне. Виявляється вплив на кожного з працівників.

14 принципів управління Анрі Файоля

Нижченаведені принципи були сформульовані після детального аналізу всіх закономірностей організаційного функціонування. До того ж вони актуальні й донині.

1. Персонал. Справи компанії погані? Здається, що причина тому нестабільність нинішньої економіки? На жаль, але справжня причина може критися в плинності персоналу, частій зміні робочого колективу.

2. Винагорода співробітників. Важливим є і даний принцип, який засновник школи класичного менеджменту, Анрі Файоль, назвав мало не найголовнішим. Так, хіба неприємно бачити, що підлеглі приходять на роботу в піднесеному настрої, що позитивно позначається на результатах їх діяльності? Все це говорить про те, що пора задуматися про справедливе нагородження кожного такого працівника.

3. Ієрархічний лад. Так, це є ніщо інше, як цілий ряд посад керівного характеру, що діляться на низькі і високі.

4. Розподіл праці. В основному головна його мета, як свідчить принцип управління Файоля, полягає в тому, щоб максимально збільшити обсяг, підвищивши, таким чином, безпосередньо саме виробництво. При цьому не повинна погіршитися якість останнього.

5. Дисципліна. Те, якою вона буде, залежить, в першу чергу, від головної керівної ланки.

6. Підпорядкування інтересів. Цей принцип організації за Файолю говорить про те, що інтереси групи або кожного службовця повинні поступатися загальним інтересам, тобто самого підприємства.

7. Влада. Це велика відповідальність, а вона, в свою чергу, неможлива без нагороди або критики.

8. Порядок. Пам’ятайте, в дитинстві мама казала, що речі повинні знати своє місце? Так, і на підприємстві кожному працівнику має бути виділене місце.

9. Ініціативність. Слід навчитися грамотно і розумно, як створювати, так і здійснювати план.

10. Справедливість. Мікс доброзичливості та правосуддя народжує напій справедливості по відношенню до кожної робочої особи.

11. Єдність. Ніколи не варто розділяти власний персонал, намагаючись таким чином виділити його сильні і слабкі сторони.

12. Єдність керівництва. Скільки б особистостей не становило керівну ланку, всі вони повинні виконувати одну програму, спрямовану на досягнення єдиної мети.

13. Централізація. Нарешті, одним із завершальних 14 принципів Анрі Файоля є питання централізації. Слід відшукати саме ту її ступінь, що благотворно вплине на хід справ компанії.

14. Єдність розпорядження. Одне з найбільш фундаментальних правил, що ставить крапку в 14 принципах Файоля. Певному службовцю або групі працівників має право давати вказівки лише один начальник.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: