14 тиждень вагітності.

З початком 14 тижня вагітності починають відступати такі проблеми, як токсичний вплив лікарських препаратів та інфекцій на плід, що розвивається. Тепер заборонені раніше (у першому триместрі) деякі ліки можна приймати, не побоюючись за життя малюка. Живіт на чотирнадцятому тижні округляється і матусі від цього тільки тепліше на душі.

Плід на 14 тижні вагітності

На 14 тижні обличчя малюка продовжує оформлятися: відстань між очима поступово зменшується, хоча вони досі затягнуті століттями, починають вимальовуватися вушка, щічки та перенісся. Тепер дитина може не тільки смоктати свій пальчик і посміхатися, а й гримасувати – хмуритися і мружитися. Розмір плоду на чотирнадцятому тижні вже 11,5 см, а до кінця тижня дитячі рученята стануть пропорційними всьому тілу, але ніжкам для цього ще належить рости.  

З 14 тижня печінка дитини починає самостійно виробляти жовч, а вироблення червоних кров’яних тілець (еритроцитів) здійснюватиме селезінка малюка. У той же час продовжують свій розвиток всі внутрішні органи.  

До 14 тижні маля вже вміє виробляти сечу, яка викидається в навколоплідні води. Ще однією особливістю, що має місце на 14 тижні, є дихальні рухи, що виконуються малюком, частота яких становить 40-70 на хвилину.

Жінка на 14 тижні вагітності

Дуже часто 14 тиждень вагітності називають початком «золотого періоду вагітності» (який триває до 26 тижня), оскільки до цього моменту організм матусі вже адптувався до змін, що відбулися, а малюк активно рухається, росте і розвивається.  

Тепер жінка може почувати себе набагато краще і енергійніше, ніж це було на ранніх термінах вагітності. Матка продовжує збільшуватися в обсягах за рахунок швидкого зростання малюка, і живіт поступово починає заокруглюватимуть. Тому одяг вільного покрою стає першим другом матусі вже до самих пологів.  

Деяким жінкам, які проводять більшу частину часу на ногах, лікар може порекомендувати носити спеціальний бандаж для вагітних.  

Через активний розвитку у малюка на 14 тижні м’язових волокон, матусям необхідно включити в свій раціон їжу, багату на білок. Також, у більшості вагітних жінок 14 тиждень пов’язаний з підвищеним апетитом (і навіть обжерливістю), який не покидає їх навіть уночі. Але потрібно постаратися обдурити свій організм, вживаючи в нічний час максимум, легкі фрукти або овочі.

Небезпеки на 14 тижні вагітності

З 14 тижня можуть початися зміни шкірних покривів вагітної жінки, а саме утворення або зміна папілом і родимих ​​плям. Від цього відчуття на чотирнадцятому тижні вагітності не дуже прихильно впливають на настрій майбутньої мами. Папіломи (м’які бородавки) можуть змінитися в розмірах (якщо вже були до вагітності) або вирости, а родимі плями – потемніти або змінити свій розмір. Тому, в разі зміни наявних утворень на шкірі, потрібно показати їх лікарю для виявлення причин пов’язаних з ними.  

Іноді у вагітних жінок з’являються кондиломи – бородавки в області заднього проходу або піхви, утворення яких пов’язане з вірусом папіломи. З даною проблемою також варто звернутися до фахівця. Кондиломи можуть ускладнити перебіг вагітності, а також майбутні пологи, оскільки можуть сильно розростатися, закупорюючи родової канал, що перешкоджає пологам. Але найнеприємніше тут те, що при пологах можна заразити новонародженого малюка цим вірусом.  

Кондиломи можна і потрібно лікувати, і для цього існують найрізноманітніші методи: звичайна і лазерна хірургія, припікання, заморожування і обробка спеціальними лікарськими препаратами. Але якщо кондиломи були виявлені ще до вагітності, то краще, звичайно, не затягувати лікування і почати відразу ж, оскільки деякі методи лікування кондилом не бажані в період вагітності.  

У тому випадку, якщо тягне живіт на чотирнадцятому тижні, то негайно потрібно показатися лікарю.

Рекомендації на 14 тижні вагітності

Вагітній жінці не варто обмежувати себе в домашніх клопотах, тим більше, якщо вони доставляють їй справжнє задоволення, а також ущемляти себе в позитивних емоціях і русі. Можна подивитися цікавий добрий фільм, прогулятися з чоловіком по парку, або прикупити що-небудь для себе. Також майбутній матусі варто втягувати майбутнього батька в свої переживання, відчуття, і навіть інтереси, щоб він міг поспілкуватися з малюком. Адже завдяки цьому після народження дитина швидше дізнається знайомі голоси і буде спокійнішою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: