15 тиждень вагітності.

Початок 15 тижня говорить про те, що прийшла пора здавати потрійний тест. Звичайно, не обов’язково займатися цим на 15 тижні, адже терміни терплять до 20, але краще подбати про це заздалегідь. Даний тест передбачає дослідження крові вагітної жінки на наявність концентрації в ній трьох гормонів – АФП, ​​ЧГЧ і естріолу, що дозволяє попередити аномальний розвиток плода.

Плід на 15 тижні вагітності

На 15 тижні шкіра малюка ще досить тонка, скрізь яку просвічуються кровоносні судини. Колір шкіри ще червонуватий. На голівці малюка починають пробиватися волосся. Його ручки активно рухаються і навіть стискають кулачки. На УЗД матуся може спостерігати, як її крихітка смокче свій великий пальчик.  

Хоча повіки малюка ще закриті, все ж тепер він може відчувати світло, і якщо направити промінь світла на живіт – він відвернеться. У той же час продовжує розвиватися дитячий скелет і кістковий мозок.  

В 15 тижнів вже можна з точністю визначити стать дитини, але правда, тільки в тому випадку, якщо малюк сам захоче це зробити і розгорнеться в потрібному ракурсі. Розмір плоду на п’ятнадцятому тижні вагітності вже можна порівняти з розміром манго.

Жінка на 15 тижні вагітності

Як правило, до 15 тижня вже всі домочадці повністю усвідомили і звиклися з думкою швидкого поповнення в родині, завдяки чому надають усіляку допомогу і підтримку вагітній жінці. Тим більше що живіт на п’ятнадцятому тижні вагітності вже помітно округлився.  

Груди продовжує наливатися, збільшуючись в обсязі, соски поступово темніють. Кругленький животик вже помітний неозброєним оком, оскільки матка все більше підводиться вгору. Тепер її верхня стінка знаходиться на відстані 7-7,5 см нижче рівня пупка.  

Крім того, до 15 тижня посилюється пігментація шкіри: темніють веснянки, родимки, соски і ареоли і поздовжня лінія на животі. Все це відбувається через вироблення меланіну, який посилюється з кожним днем. Але це не привід для хвилювання, оскільки після пологів все це пройде.  

Матусі вже повністю звиклися з багатьма симптомами вагітності, але не перестають дивуватися появі нових. Так, наприклад, постійну закладеність носа можна списати на гормональні зміни і що на збільшуваний обсяг крові. І нехай це не дуже приємно, але в цілому  цілком нормальний стан вагітної жінки, що має назву «риніт вагітних».

Небезпеки на 15 тижні вагітності

Відчуття на п’ятнадцятому тижні вагітності можуть бути зіпсовані. Вся справа в тому, що з 15 тижня виникають деякі небезпеки для здоров’я жінок, які мають проблеми з роботою нирок і надниркових залоз, особливо якщо виношувана дитина – хлопчик. Справа в тому, що у хлопчиків активно виробляється чоловічий гормон тестостерон, який у разі наявності у матері проблем з наднирковими, може привести до дисбалансу, що несприятливо відіб’ється на нормальному перебігу вагітності.  

Однак запобігти порушення можна за допомогою своєчасно проведеного аналізу на виявлення в сечі рівня 17-кетостероїдів з подальшим (у разі виявлення) лікуванням.  

15 тиждень – найкращий період для аналізу навколоплідних вод – амніоцітоза, на підставі якого можна судити не тільки про наявність чи відсутність у плода вад, а й про його групу крові, рівень білірубіну, білків і гормонів, а також про статеву приналежність. Цей аналіз проводять жінкам з негативною групою крові, генетичними захворюваннями або попередніми викиднями. Боятися даного аналізу і тягнути час не стоїть, оскільки саме на 15 тижні матка інертна, отже, процедура абсолютно безпечна. У тому випадку якщо болить живіт на п’ятнадцятому тижні вагітності, то краще звернутися за консультацією до свого лікуючого лікаря.

Рекомендації на 15 тижні вагітності

Починаючи з 15 тижня (а можна й раніше) потрібно щодня використовувати крем від розтяжок. Як правило, вони з’являються на животі, грудях і стегнах. Щоб уникнути їх появи потрібно втирати вранці і ввечері спеціальні косметичні засоби, розроблені саме для вагітних жінок.  

У другому триместрі жінкам також можна приділити увагу стану зубів, і якщо до вагітності така проблема, як карієс, не була усунена, то зараз саме час.  

Вже з першими ознаками округлення живота потрібно дотримуватися правильного положення під час сну. Лікарі-гінекологи рекомендують робити це на боці, зігнувши верхню ногу в коліні і витягнувши нижню. Так само можна підкладати під коліна невеликі подушки. Такий стан полегшить навантаження на вени, що допоможе запобігти розвитку варикозу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: