16 тиждень вагітності!

Розвиток плоду на шістнадцятій тижня вагітності 

Розмір плоду на шістнадцятій тижня вагітності вже приблизно 16 см., А вага варіює від 100 до 120г.  Дитина здійснює активні рухи, вони стають все більш скоординованими. Дитина вже навчилася тримати свою голову прямо, а його ніжки вже повністю сформовані. Вушні раковини ще продовжують своє формування. Малюк здійснює ковтальні руху, вміє смоктати, може потягатись, повертати голову, позіхати, корчити гримаси, плюватися і навіть пукать. Він вже без проблем може стискати кулачки, грати своїми ручками і ніжками. Пуповина дуже міцна, гнучка й еластична, вона може витримувати навантаження вагою до п’яти – шести кілограм. На 16 тижнів її довжина сорок – п’ятдесят сантиметрів, а діаметр – два см. Живіт на шістнадцятій тижня вагітності вже дуже помітно. 

Наднирники є на даний момент великої залозою. Їх кора становить близько 80% маси наднирників. Вони вже можуть виробляти необхідну кількість гормонів. На шістнадцятому тижні вагітності починає працювати гіпофіз. Управління організмом нервовою системою стає все помітнішою. 

Нервові клітини (нейрони), що почали своє формування ще на п’ятому тижні, активно набирають своє зростання і за кожну секунду їх додається по 5000.

У дівчаток на цій стадії розвитку яєчники опускаються в область малого тазу. 

Дихальна система дитини ще не досконала і не працює. Поки малюк здійснює дихання через плаценту. Дихання, як такого, поки немає. Легкі ж розгорнуться тільки після народження (після крику). До закінчення шістнадцятого тижня грудна клітка малюка починає робити дихальні рухи. 

До функцій печінки, крім кровотворення, додається і функція травлення. 

У крові дитини вже присутні всі необхідні клітини (лімфоцити, еритроцити і моноцити). Еритроцити поки складаються з фетального гемоглобіну. 

З шістнадцятого тижня вагітності починає синтезуватися і звичайний гемоглобін, але поки він становить невелику частку. І тільки на п’ятому тижні після народження фетальний гемоглобін повністю замінюється на звичайний. 

Починаючи з шістнадцятого тижня, ваш малюк реагує на голоси рідних і близьких, звуки і чує музику. 

Жінка на шістнадцятій тижня вагітності 

Відчуття на шістнадцятому тижні вагітності приємні, адже починаючи з 14 тижня, проходить токсикоз, і матуся відчуває себе енергійно і бадьоро. 

Матка росте в розмірі, її вага досягає до 250 гр., Об’єм амніотичної рідини близько 250 мл. Груди продовжує набухати і може проявлятися венозний малюнок. 

Ну а найприємніше, що ворушіння на шістнадцятій тижня вагітності стають все активніше. 

Небезпеки на шістнадцятій тижня вагітності 

На даному терміні можна виявити небажані відхилення в розвитку малюка за допомогою дослідження навколоплідних вод. Амніоцентез допоможе в діагностики приблизно 40 вад розвитку плоду. Це не безпечна процедура і можливі різні ускладнення: занесення інфекції, пошкодження плоду, пуповини або плаценти, передчасні пологи або переривання вагітності. Не варто робити дану маніпуляцію без грунтовних причин. 

Матка росте і починає тиснути на кишечник, тому можуть виникати проблеми з шлунково-кишковим трактом: печія, розлади травлення, запори і здуття. 

Рекомендації на шістнадцятій тижня вагітності 

Жінці слід використовувати просторий і не тісний одяг і спеціальну білизну для вагітних, і відмовитися від каблуків – для збереження здоров’я своїх вен. 

Не слід вживати страви з сирої риби (суші), так як тут можуть перебувати збудники паразитарних захворювань. Теж саме відноситься і до не просмажениого м’яса, сирим яйцям і сирого молока. Потрібно дотримуватися режиму дня та харчування. Оптимальна надбавка у вазі близько 2,5 кг. 

Спати рекомендується на боці, так як в положенні на спині матка може тиснути на великі кровоносні судини, що може порушити надходження крові до малюка. А якщо лежати на животі, то на матку чиниться сильний тиск. У разі якщо болить живіт на шістнадцятій тижня вагітності – негайно звернутися до свого лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: