17 тиждень вагітності!

На сімнадцятому тижні вагітності у жінки з’являється прилив сил, її шкіра і волосся до цього моменту зазвичай поліпшуються, і залишається незмінно хорошим апетит.  Живіт на сімнадцятій тижні вагітності стає все кругліше і радує майбутніх батьків.

Плід на 17 тижні вагітності

Що стосується плода, то у малюка вже добре розвинуті всі суглоби, а скелет, який деякий час тому був схожий на хрящ, костеніє. Починає своє формування жировий прошарок, яка сприяє накопиченню жирових запасів, і бере безпосередню участь в процесі обміну речовин.

Пуповина, що з’єднує крихту з плацентою, стає більш міцнішою.   З причини того, що імунна система малюка закінчує своє формування, його організм починає синтезувати імуноглобулін і інтерферон, які захищають дитину від різних інфекцій, в тому числі і від маминих.  

З цього тижня у дитини починає з’являтися родове мастило для того, щоб під час пологів захистити його ніжну шкіру.  

Не можна залишити непоміченими діяльність нирок, які вже здатні виділяти сечу, і поповнювати навколоплідні води. Дитина починає активно рухатися і координувати свої рухи: шукає маленькою ручкою рот і починає смоктати палець, завдяки чому заковтує трохи навколоплідних вод, які сприяють нормальному функціонуванню травної і видільної систем.  

У малюка поліпшується слух. Зокрема, він вже реагує на гучні шуми, що виникають поблизу. Розмір плоду на сімнадцятій тижні вагітності становить приблизно 11-13 см, а важить близько 100 грам.

Жінка на 17 тижні вагітності

До цього терміну вагітності жінка додала близько 2.5-4.5 кг. у вазі, її живіт став більше, внаслідок чого центр ваги змістився і жінка може стати трохи неповороткою. Такі відчуття на сімнадцятій тижні вагітності радують маму – вона вже звикла до свого малюка і чекає не дочекається його появи.  

Обсяг крові збільшується на 500 мл., А серце майбутньої мами, у зв’язку з збільшилася на 40% навантаженням, починає працювати швидше, через що може розвинутися невелике носова кровотеча. Починаються болі в спині, ногах і стопах.

Небезпеки на 17 тижні вагітності

На цьому тижні вагітності жінці не можна переохолоджуватися і перевтомлюватися. Під час поїздки в автомобілі вона ні в якому разі не повинна забувати пристібати ремінь безпеки, тому що це може бути небезпечно не тільки для її здоров’я, але й для життя крихітки.  

Багато жінок під час вагітності вважають, що препарати, які відпускаються в аптеках без пред’явлення рецепта, є абсолютно безпечними, але це не так. Ліки, навіть якщо вони відпускаються без рецепта, можуть заподіяти непоправної шкоди здоров’ю малюка, тому до їх вибору необхідно ставитися також відповідально, як і до вибору тих препаратів, які відпускають лише за рецептом. Перш, ніж купувати щось в аптеці, необхідно проконсультуватися у лікаря-гінеколога.  

Якщо жінка віддає перевагу туфлям на високому каблуці, то на цьому терміні доведеться від них відмовитися, тому що вони можуть стати причиною травми черевної порожнини при падінні і надають зайве навантаження на ноги.  

Ті жінки, які курять, заподіюють шкоду не тільки своєму здоров’ю, а й здоров’ю крихти. Новонароджені, які народжуються у курців мам, часто мають низьку вагу, у деяких з’являються такі патології, як заяча губа або вовча паща. У жінок, які курять підвищується небезпека передчасних пологів, а ризик передчасного вилиття навколоплідних вод і відшарування плаценти трапляються в кілька разів частіше, ніж у тих жінок, які не курять.

Рекомендації на 17 тижні вагітності

У зв’язку з тим, що живіт став більше, навантаження на ноги стало теж більше, в кінці дня Ви можете виявити, що ваші ноги набрякли. При першій можливості вагітна повинна намагатися відпочивати і не піддавати ноги великих навантажень. Для жінок, які хочуть, щоб їх ноги не так сильно боліли, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

Якщо розмір ноги збільшився, то необхідно купити комфортну взуття без каблука на розмір більше.

Якщо є можливість, то як можна менше стояти. Перед сном опускати набряклі ноги в прохолодну воду.

Віддавати перевагу шкарпеткам з натуральної бавовни.

Слухати мелодійну музику, починати читати вголос добрі казки для гармонійного розвитку малюка.

У разі якщо болить живіт на 17 тижня вагітності – негайно звернутися до лікаря.

Майбутня мама також може дозволити собі подорожувати (якщо немає загрози зриву вагітності, і лікар не має заперечень з цього приводу).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: