18 тиждень вагітності.

Вісімнадцятий тиждень – це майже половина пройденого шляху. Дитина продовжує рости і розвиватися, а багато жінок вперше відчувають його ворушіння. Зазвичай цей час характеризується стабільним станом і у майбутніх мам не виникає будь-яких ускладнень. 

Розвиток дитини на 18 тижні вагітності

У цей період у дитини продовжується розвиток головного мозку і органів чуття. Очне яблуко вдосконалюється і сітківка набуває велику чутливість, що дозволяє дитині реагувати на яскраве світло. Зміни відбуваються і в будові внутрішнього вуха малюка. Сформовані слухові кісточки стають міцнішими і дозволяють дитині більш чітко розрізняти різні шуми і звуки.

На 18 тижні завершують своє формування пальців рук і ніг. Тому дуже часто на УЗД можна спостерігати, як дитина смокче палець, чіпає себе або пуповину. Також підвищується загальна активність дитини, яка проявляється у ворушінні, зміні положення, поштовхах або перекидань всередині матки.  

З підвищеною фізичною активністю у дитини спостерігається прискорена діяльність серця. Це означає, що дитина стає ще активніше і ворушіння на 18 тижні вагітності стають все частіше. Оскільки легені дитини ще не функціонують за призначенням, кисень він отримує від мами. Отримана через пуповину від матері кров, збагачена киснем, з правого шлуночка надходить відразу в ліве передсердя, а за тим по венах тече до всіх інших органів.  

На 18 тижні вагітності закінчують свій розвиток статеві органи дитини. І у дівчаток, і у хлопчиків статеві органи в цей період вже повністю сформовані і займають своє остаточне місце розташування.

Стан жінки на 18 тижні вагітності

На 18 тижні вагітності, у зв’язку з ростом і розвитком малюка, матка продовжує збільшуватися в розмірах. Загальна вага вагітної жінки з моменту зачаття стає більшою приблизно на 4,5-6 кг, а це означає, що живіт на 18 тижня вагітності став ще більше.  

Також майбутня мама починає відчувати активне ворушіння дитини. Хоча рухи малюка деякі вагітні можуть відчувати ще на 7 тижні, з настанням 18 тижні вони стають більш помітними.  

У цей період можуть з’явитися пігментні плями на поверхні шкіри. Ті плями, що з’явилися раніше, тепер можуть придбати більш виразний колір. Але, з цього приводу не варто особливо хвилюватися, так як зазвичай після пологів ці плями проходять самі по собі. Більше приємні відчуття на 18 тижні вагітності ні що затьмарити не може.

Небезпеки на 18 тижні вагітності

Збільшення обсягу матки створює додаткове навантаження на м’язи спини та хребет. Через це можливі неприємні відчуття і болі в спині під час сну або при ходьбі. Щоб полегшити дискомфорт необхідно робити масаж попереку і більше відпочивати.  

Найчастіше ріст дитини призводить до тиску стінок матки на внутрішні органи жінки. Кишечник, селезінка та печінка змінюють звичайне положення і трохи зміщуються вгору. Особливо неприємним може виявитися зміна розташування шлунка. Його зміна на горизонтальне положення нерідко призводить до появи печії.  

Якщо болить живіт на вісімнадцятому тижні вагітності, то це внаслідок тиску на внутрішні органи. Посилити дискомфорт може і повний сечовий міхур. Тому намагайтеся не терпіти і частіше ходити в туалет.

Рекомендації на 18 тижні вагітності

На 18 тижні, як і в будь-який період, варто особливу увагу приділяти правильному набору ваги. Нормою вважається надбавка 11-15 кг за весь час вагітності. Тому жінці необхідно стежити за раціоном і фізичною активністю щоб уникнути появи зайвих кілограмів.  

Іноді може з’являтися нежить і закладеність носа. Вони не завжди пов’язані з інфекцією і зазвичай після пологів проходять самі по собі. Для того щоб запобігти його появі або полегшити симптоми, необхідно вживати більше рідини і регулярно в будинку використовувати зволожувачі повітря. Це допоможе уникнути пересихання і роздратування слизової носа.  

Також на 18 тижні жінці необхідно звикати спати на боку. Оскільки в наступні місяці живіт буде тільки рости, це допоможе уникнути больових відчуттів у спині і забезпечить нормальний відпочинок. Щоб знайти зручне положення для сну, можна скористатися подушкою, підкладаючи її під ноги.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: