19 тиждень вагітності!

На цьому етапі матусі вже не терпиться дізнатися: який малюк на дев’ятнадцятому тижня вагітності? У неї триває відносно спокійний період вагітності. Жінці потрібно насолоджуватися життям: гуляти, виконувати вправи, зустрічатися з друзями і родичами, подорожувати. На 19 тижні відступає ймовірність виникнення смертельної небезпеки для малюка при необхідності прийняття якого медичного препарату. Проте, майбутній мамі треба ставитися до цього з особливою обережністю і пам’ятати, що все слід робити тільки під наглядом лікаря або відповідно до його рекомендацій.

Плід на 19 тижні вагітності

У дитини в цей період підростають ручки і ноги, поступово відкладається підшкірний жир. Він захищає шию, хрящі грудини, а також безперебійно працюють нирки. Його сальні залози активно виробляють первородне мастило, що захищає ніжну шкіру від дії навколоплідних вод. Це мастило покриває голову, обличчя, вуха, пахви, пахові складки, а також місця згину кінцівок. Активно ростуть і розвиваються легені. Спостерігається зростання головного мозку майбутньої дитини. На цьому тижні нервові клітини і нейрони зайняли свої місця, внаслідок чого рухи малюка стали більш обумовленими. Головка, як правило, тримається прямо, може повертатися в сторони, а шия вже здійснює розвороти на всі 180 градусів. Розмір плоду на дев’ятнадцятому тижня вагітності вже досягає 15 см.

Жінка на 19 тижні вагітності

Матка, що збільшилася в розмірах, вимагає тепер ще більше місця, їй стає тісно в черевній порожнині. При цьому дно матки знаходиться приблизно на 1,3-1,4 см нижче пупка. У той час як живіт на дев’ятнадцятому тижня вагітності стає все більше. Ймовірна надбавка у вазі до цьому тижні становить від 3,5 до 6,5 кг. У тому числі, збільшення молочних залоз (на 150-180 г), ваги матки (на 300-320 г), ваги дитини (на 260-290 г), ваги плаценти (на 150-170 г) і ваги амніотичної рідини (на 300-320 г). Слід пам’ятати, що всі ці показники у кожної жінки індивідуальні, і їх межі можуть значно коливатися. Зараз почалася активна підготовка до пологів: стегнової-крижові суглоби розслабляються, щоб малюку було легше пробиратися по родових шляхах. Малюк вже у всю спить, про що нагадують ворушіння на дев’ятнадцятому тижня вагітності. З сосків починає виділятися молозиво (жовтувата, біла або напівпрозора рідина). При рясних виділеннях груди слід протирати вологими серветками. Може спостерігатися почастішання пульсу (близько 80-90 ударів на хвилину).

Небезпеки на 19 тижні вагітності

У зв’язку з тим, що обсяг плазми, що міститься в крові вагітної жінки, збільшився, в цей період може спостерігатися зниження рівня гемоглобіну. Це природний процес, в більшості випадків не представляє небезпеки. Якщо це під контролем лікаря, то він обов’язково призначить прийом полівітамінів і залізовмісних препаратів. З’являється ймовірність виявлення розтяжок в області живота, стегон або грудей. Нещодавно з’явилися розтяжки, як правило, мають червоний відтінок, а старі – світліший.

Відчуття на дев’ятнадцятому тижня вагітності можуть бути менш приємними. Можуть з’явитися сильні болі в області спини та попереку. Якщо не виконувати спеціальні гімнастичні вправи, що полегшують такі болі, то виникає небезпека виникнення ускладнень надалі. Також в 19 тижнів вагітності деяка частина жінок відчуває слабкість, часте і іноді хворобливе сечовипускання, запаморочення. Часом можна спостерігати посилення потовиділення і піхвової секреції.

Рекомендації на 19 тижні вагітності

Для підвищення рівня гемоглобіну, майбутній мамі рекомендується вживати в їжу наступні продукти: яловича печінка і нирки, м’ясо кролика, яйця, гречана і вівсяна каші, пшоно, квасоля і горох. Також до цього переліку можна включити чорницю, інжир і томатний сік. Щоб позбутися від болю в області спини, характерних для 19 тижня вагітності, слід час від часу робити спеціальні вправи. Наприклад, витягування хребта: відведення плечей назад і нахил шиї вперед. Також однією з причин появи больових відчуттів в спині є зайві кілограми, що створюють додаткове навантаження. Щоб не набрати непотрібну масу тіла, жінкам в положенні треба скоротити вживання солодощів (у тому числі шоколаду). Крім того, рекомендується уникати тривалого стояння і неправильного положення при сидінні. Не слід сидіти на стільці без спинки, а також закидати ногу на ногу. Це допоможе уникнути сильного навантаження на хребет і скрутного кровообігу. У тому випадку, якщо болить живіт на дев’ятнадцятому тижня вагітності, то неодмінно слід показатися лікарю. На 19 тижні вагітності корисно поцікавитися курсами з підготовки до пологів. Потрібно обов’язково використовувати можливість їх відвідування, щоб отримати необхідну інформацію про те, як побороти передпологовий страх, як необхідно дихати при сутичках, як правильно прикладати дитину до грудей та інше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: