20 тиждень вагітності!

Двадцятий тиждень – самий чудовий час, так званий, екватор. Середина вагітності, коли животик вже помітний і майже не заважає, коли всі помічають, як добре виглядає вагітна, і яке у неї чудове самопочуття. Тим більше, що все частіше і частіше можна відчути ворушіння на двадцятому тижні вагітності.

Плід на 20 тижні вагітності

На двадцятому тижні крихітна людина вже має волоссячко на голові і малюсінькі нігтики на пальчиках рук і ніг. Крихітка вже стискає і розтискає маленькі пальчики рук, перекидається, грає пуповиною, смокче пальчик, закриває ручками особа, позіхає. Його шкіра стає товщою. А сальні залози виробляють воскоподібний секрет, який називається первородним мастилом. Воно покликане захищати ніжну шкірку плоду, який постійно знаходиться в амніотичній рідини. Первородне змащення збережеться аж до самих пологів, воно буде утримуватися на шкірі первородним пушком.

Лікар може запропонувати послухати серцебиття малюка, за допомогою електронного апарату або звуковий трубки. Розмір плоду на двадцятому тижні вагітності приблизно становить 14-16 см. Він вже досяг розміру маленької дині. Важить приблизно 260 гр.

Жінка на 20 тижні вагітності

Матка піднімається все вище, а живіт на двадцятому тижні вагітності стає все кругліше і більше. Можуть з’явитися розтяжки. Вони будуть наростати в залежності від терміну. Можуть турбувати деякі труднощі в диханні, тому що утискаються вільні рухи легенів. Мама відчує полегшення тільки тоді, коли плід опуститься глибоко в порожнину таза. Що трапляється безпосередньо перед пологами.

Небезпеки на 20 тижні вагітності

Матусям потрібно побоюватися викидня, який може статися внаслідок істміко-цервікальної недостатності. На жаль, на 20 тижні дитинка мала і незріла, і не зможе вижити в разі небезпечної ситуації. Найстрашніше – відчуття на двадцятому тижні вагітності можуть не подати сигналу про проблеми з плодом. Підвищений тонус матки і тягнуча біль внизу живота – це загроза. Ще один привід звернутися до лікаря – болю в животі, цього не повинно бути на такому терміні вагітності. А також не повинно бути підвищеної температури тіла, вагінальні виділення повинні бути помірними і не мати різкого запаху. Якщо сильно болить живіт на двадцятому тижні вагітності, то варто негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути трагедії. Він накладе шов на шийку матки (для усунення загрози передчасних пологів) або спеціальний пристрій, який утримає її в правильному положенні і допоможе обмежити рухову активність. Жінці обов’язково доведеться трохи полежати.

Рекомендації на 20 тижні вагітності

Зараз найвигідніший час, щоб займатися гімнастикою або фізкультурою. Це не зашкодить, а навіть навпаки. При фізичних вправах нормалізується кровообіг, зменшуються болі в спині, поліпшується загальне самопочуття. Фізичні навантаження допоможуть підготувати жіночий організм безпосередньо до пологів і зміцнити імунну систему. Вагітним жінкам рекомендовані не всі фізичні вправи. В Інтернеті можна знайти чіткі описи і протипоказання, а також фахівець завжди допоможе порадою і вчасно проконсультує. Не варто ігнорувати найменші зміни в організмі на даному терміні вагітності. Слід не забувати їх фіксувати.

Якщо ще не вибрані курси для майбутніх батьків, то зараз – саме час цим зайнятися. Адже зараз жінці цікаві ворушіння плоду, а також його внутрішньоутробний розвиток. Слід вибрати школу, в якій можна знайти однодумців, і найголовніше, фахівців. Вони будуть готові проконсультувати матусю з важливих питань. При відвідуванні занять та тренінгів можна буде дізнатися про психологічні проблеми, які переслідують вагітну жінку. Це буде запорукою доброї профілактики ускладнень при пологах. Отримана на таких курсах інформація про фізіології розвитку вагітності буде найважливішою.

Майбутня мама не повинна залишати без уваги питання, які її хвилюють. Виношування дитини, взаємини з родичами у зв’язку з вихованням майбутнього хлопчика чи дівчинки, психологічне спілкування в сім’ї – такі питання не повинні залишатися без відповіді. Їх можна завжди обговорити з лікарями. Майбутні тата також не повинні відмовляти собі в задоволенні – відвідувати такі курси.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: