21 тиждень вагітності.

21 тиждень вагітності супроводжується комфортним станом. Зараз Ви відчуваєте себе добре, а багато неприємності і нездужання вже позаду.

Ваші груди помітно збільшилася, а з сосків може виділятися молозиво – напівпрозора рідина. Суворо забороняється її видавлювати.

Також на 20-21 тижні вагітності у Вас може початися посилений ріст нігтів і волосся. Волосся можуть з’являтися і на небажаних ділянках тіла.

Якщо у Вас є болі в спині, то запам’ятайте дві поради: не стійте довго і не носіть високі підбори. Для того, щоб уникнути болів у спині, навчіться правильно сидіти і піднімати тяжкості, якщо уникнути цього неможливо.

У цей період багато жінок тягнуться до посиленого харчування, інші ж не їдять зовсім через відсутність апетиту. Все це дуже індивідуально, тому в питанні харчування постарайтеся вибрати золоту середину. Якщо у Вас виникає шалене бажання з’їсти неїстівне, то пам’ятайте, що це може нашкодити і Вам, і дитині – їсти крейда, пральний порошок, зубну пасту, землю та інше суворо забороняється!

Продовжує підніматися дно матки. Верхній її край при вагітності 21-22 тижні розташовується приблизно на 1,30 см. вище пупка.

Наступні 10-11 тижнів Ви активно будете набирати кілограми, так як плід тепер накопичує підшкірний жир. Живіт ще не великий, але, як багато хто вважає, в цей період майбутні мами володіють особливою красою.

Майбутня дитина:

У крихти з’являються повіки і брови. Поки що малюк “перекидається” усередині матки як йому завгодно, але місця там стає все менше і менше і двадцять перший тиждень вагітності супроводжується частими ворушіннями, які більше схожі на поштовхи.

Продовжується розвиток головного мозку, починає формуватися вестибулярний апарат, щитовидна залоза, надниркові залози, гіпофіз, епіфіз, підшлункова. Формується “імунітет” малюка за допомогою попадання до нього Ваших імунних тіл через плаценту. УЗД на 21 тижні вагітності вже покаже стать майбутнього малюка. Важить малюк зараз близько 360 грамів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: