22 тиждень вагітності!


Розвиток Вашої дитини

Протягом 22-го тижня вагітності дитина починає осягати світ навколо неї, оскільки його почуття продовжують розвиватися.

На 22 – тижні вагітності довжина тіла дитини становить від 19-20 см від голови до крижів, тобто приблизно дорівнює довжині кабачка, а вага дитини становить близько 450 г – 500г .

На цьому тижні спостерігається істотний прогрес почуття дотику і смаку. Починають формуватися смакові зачатки. Мозок і нервові закінчення дитини дозрівають в достатній мірі, щоб зумовити розвиток почуття дотику. Репродуктивна система дитини продовжує розвиватися. У хлопчиків починається опускання яєчок. У дівчаток яєчники і матка вже знаходяться на місці. У дівчинки вже є всі яйцеклітини, які знадобляться їй у репродуктивному періоді.

На 22 – тижні вагітності поверхня мозку дитини, яка раніше була гладкою, починає утворювати складки. Таке утворення западин і підвищень в головному мозку продовжується до 34 -го тижня вагітності, коли в мозку дитини вже є достатня поверхня, утворює простір для всіх клітин мозку.

Дитина продовжує чути звуки зовнішнього світу. Хоча ці звуки приглушує амніотична рідина і захисний шар з мастила, дитина незабаром почне розпізнавати ваш голос.

 

Хоча дитина росте кожен день, все ж ваги їй не вистачає, тому його шкіра виглядає зморщеною і прозорою. У малюка вже цілком сформувалися губи й очі, хоча пігментація райдужної оболонки ще відсутня. Поступово розвивається підшлункова залоза – орган, відповідальний за вироблення гормонів.

І, нарешті, вже в цьому віці у дитини починають з’являтися зародки майбутніх зубів, поки що не досягають поверхні ясен. Ви оглянутися не встигнете, як ваша дитина вже з’явиться на світ, а там і перші зубки не змусять себе довго чекати.

Зміни у Вашому організмі

Приблизно на 22 тижні вагітності Ви можете помітити, що ваш організму починає «тренуватися», готуючись до наближається пологів. Ви можете відчути перші реальні поштовхи вашої дитини. Якщо Ви ще їх не відчуваєте, значить, скоро відчуєте. Це дуже відрізняється від легкого першого ворушіння, яке Ви відчули кілька тижнів тому.

У Ваших молочних залозах продовжує утворюватися молозиво – перша їжа дитини після народження. Можливо, Ви будете частіше дихати, але до 22 тижня вагітності відчуття браку повітря може зменшитися.
На 22 -й тижні можуть зберігатися багато типових симптомів другого триместру, які Ви вже, ймовірно, відзначали: біль у попереку, збільшення кількості виділень, закладеність носа і підвищена чутливість ясен.

До 22у тижня вагітності матка починає тренуватися в рамках підготовки до пологів: відбуваються поодинокі  скорочення, які називають скороченнями Брекстон – Хікса. Скорочення Брекстона – Хікса називають помилковими переймами. Вони дуже відрізняються від тих скорочень, які мають місце під час пологів. Ці скорочення зазвичай безболісні і нерегулярні, вони варіюють за тривалістю і інтенсивністю. Вони не викликають розкриття шийки матки.

Спочатку можна легко прийняти скорочення Брекстона – Хікса за істинні сутички, особливо якщо це Ваша перша вагітність. Якщо у Вас сталося понад 6 скорочень матки за одну годину, вони тривають не менше 30 секунд і не проходять, коли Ви починаєте ходити, зателефонуйте лікарю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: