23 тиждень вагітності! Календар вагітності.

23 тиждень вагітності звільнить Вас від головних болів, якщо такі були раніше. Молочні залози все ще продовжують збільшуватися. Ви можете відчувати легкі болі в животі. Вони – результат розтягнення вузлів і м’язів, які підтримують матку. Не лякайтеся, подібне на 23 тижні вагітності – те, що відбувається з багатьма вагітними. Найчастіше біль дає про себе знати, коли ви кашляєте або встаєте зі стільця, ліжка.

На цьому терміні у Вас збільшується набряклість. Намагайтеся тримати ноги вище, витягайте їх, коли лежите або сидите. Робіть вправи для кращої циркуляції крові. Не вживайте солону їжу, вона провокує затримку рідини в організмі, наслідком чого набряки і є.

Ваша вага на терміні вагітності 23 тижні може збільшитися на 7-8 кг. Намагайтеся контролювати порції, звичайно ж, здорової споживаної їжі. Включіть в раціон багато кальцію у вигляді сиру і молока. Його нестача призводить до судом, випадання волосся і кришінню зубів.

Сутички по Брекстон Хікс, що з’являються у вигляді раптових відчуттів легких спазмів, є частиною підготовки матки до майбутніх пологів. Це ще один “симптом”, який набирає чинності з 23-24 тижня вагітності. Якщо Ви покладете руку на живіт, то відчуєте дивні м’язові скорочення. Ці сутички відтепер будуть наростати у своїй силі, але плутати їх із справжніми переймами, які Ви відчуєте на пологах, не варто.

Іноді на УЗД 20-23 тижня вагітності визначається низьке розташування плаценти. Не хвилюйтеся з цього приводу, однак, якщо до 8-го місяця дитяче місце залишиться висунутим вперед, то можуть виникнути серйозні проблеми.

Майбутня дитина:

Поки що шкіра малюка залишається червонуватою і зморщеною. Плід збільшує свою активність. На фото, зробленому на УЗД на терміні 23 тижня вагітності, можна побачити, що малюк тримається за пуповину. У цей період його улюблене заняття – хапаючись за неї, штовхатися у водну оболонку.

Дитина продовжує ковтати навколишню рідину, а потім виводити її у вигляді сечі. Ковтання рідини може викликати у крихти гикавку, яку Ви відразу ж відчуєте, коли малюк почне трохи підстрибувати.

У кишечнику дитини з’являється меконій – перший кал. Малюк важить вже близько 500 гр, а його ріст -30 см.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: