24 тиждень вагітності.

Ось і наближається закінчення вже шостого місяця вашої вагітності, двадцять четвертий тиждень – останній тиждень шостого місяця. Йде продовження другого триместру, і багато хто з жінок вважають його самим приємним моментом вагітності. Ще дуже далеко до початку пологів, і цей час можна присвятити приготуванню до моменту, коли ви зустрінете свого малюка, що росте у вашому животику.

Плід, розмір плоду, дитина на 24 тижні вагітності

Ваше дитинча на двадцять четвертому тижні вагітності  підросла і майже сформувалася в цей час малюк вже виглядає так, як ви готові його побачити відразу після пологів. Однак тіло малюка ще трохи худе, поки ще йде накопичення запасу жирів. Проте, вага у плода вже 600г ., А зріст приблизно 30см. У цей час,  у організму малюка, починає самостійно вироблятися гормон росту, тепер у крихти стане більш активним ріст і вага.

На даному терміні відбулося формування майже всіх його органів і систем, зараз же вони стають більш досконалими. Закінчується формування дихальної системи: завершено формування бронхіального дерева, спеціальну речовину суфракант покриває легені, завдання його – запобігати при вдиху пересихання і змикання капілярних мішечків.

На терміні вагітності двадцять чотири тижні, у вашого крихти вже налагоджена робота потових і сальних залоз. На мозку оформляються борозенки і звивини. В один час з формуванням мозку, у малюка відбувається формування органів чуття і його рефлекси. Дитина вже чує, від яскравого світла мружиться, відчуває смак навколоплідних вод, отримує емоції, передані йому від матусі.

В цей час малюк вже досить великий, і в животі у матусі місця йому стає мало, але, тим не менш, його все одно цікавить навколишній світ. Але поки, до появи на світ, малюк може: штовхатися в стінку матки, перекидатися в навколоплідних водах, хапати і обмацувати ручками пуповину, втім, чим він активно і займається. У цей період у малюка вже є свій режим спокою і неспання, а деякими вченими доведено, що малюки на цьому терміні навіть бачать сни. Основний же час дитина проводить у сні, і складається він з двох фаз – перша фаза – швидка і друга фаза – повільна .

Якщо ж малюк не спить, він намагається прислухатися до світу, який його оточує, також реагуючи на емоції, які відчуває матуся. Від гучних звуків він може здригнутися, при переляку матусі – стурбовано завозиться, і жінка всі ці ворушіння добре відчує.

Відчуття, ворушіння на 24 тижні вагітності

У міру того як дитина росте, її ворушіння відчуваються більш чітко, і не тільки з причини його реагування на яскраве світло і гучні звуки, а й через що зменшується простору для нього в матці. Але, тим не менш, поки йому ще вистачає місця для перевертання і кувиркання, чим малюк і займається, не даючи мамі про себе забути.

на 24 тижні вагітності, почуття жінки будуть більш ніж з приємних – відчувати себе майже  матусею, і відчувати радість і нетерпіння від зустрічі зі своєю дитиною, що може бути краще! Але не варто забувати, що крім приємних відчуттів, саме зараз через збільшення у вазі можна відчути дискомфорт. На двадцять четвертому тижні може виникати проблема у сечового міхура, травлення і спорожнення кишечника, а також не уникнути головних болів, тяжкості і втоми в ногах.

В основному відчуття, які відчуває жінка в цей період (а якщо бути точним, то і всю вагітність), відбуваються через зростання дитини, тобто через збільшення матки. З маткою відбуваються наступні зміни – розміри її все більш і більш збільшуються, і дно матки тепер знаходиться на рівні пупка. Разом з тим відбувається заповнення шийного каналу густий слизової пробкою, вихід якої тепер буде тільки перед пологами.

На 24 неділі вагітності трапляються нерегулярні і безболісні скорочення. Ці помилкові сутички мають назву – сутички Брекстона – Гикса, при яких матка вчиться скороченню і розслабленню, що буде необхідно в родовому періоді. Такі сутички бувають періодами, непостійно, і болів при них не спостерігається. Ну а якщо на терміні двадцять четвертому тижні вагітності матка скорочується постійно і сутички хворобливі, а також з’являються рясні водянисті виділення, потрібно не зволікати, терміново дзвонити в швидку допомогу, це ознаки передчасних пологів.

Вага на 24 тижні вагітності

Найоптимальніша вага на такому терміні дорівнює надбавці до восьми кг. Якщо жінка до вагітності була худорлява, то вона може набрати і менше, ніж належить. А якщо жінка ще до вагітності була схильна до повноти, то їй необхідно контролювати свою вагу строго. Ідеальною надбавкою у вазі вважається додаток 300-500 г. щотижня, а вставати на ваги, для контролю своєї ваги, кожній вагітній жінці необхідно щодня. Чому потрібно постаратися не набирати зайві кілограми? Тому що кожен зайвий кілограм вище норми, набраний вагітною жінкою за час вагітності, може викликати значне погіршення стану жінки і привести до небажаних ускладнень при пологах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: