Ну ось , ще один своєрідний рубіж! В останні роки медицина досягла величезних успіхів у виходжуванні недоношених малюків. І якби сталося так, що ваша дитина з ряду причин народився на цьому тижні, то у нього були б всі шанси вижити. Для багатьох мам, чия вагітність весь цей час протікала не зовсім гладко, цей факт є великим полегшенням.

Вага плоду : 610 – 705 гр.
Ріст плоду: 30 – 31 см.
Збільшення у вазі : 6.4 – 6.9 кг

Може статися так, що в період вагітності вам докучає синдром «сухого ока». Це досить поширене явище. І якщо це єдина проблема із зором, то усунути її буде не складно. Вам допоможуть препарат – «штучна сльоза» і достатнє вживання рідини (1 – 1.5 л / добу). У літній час не нехтуйте сонячними окулярами з якісним світлофільтром . Вагітність і супутні їй зміни гормонального фону – справжнє випробування для ваших очей. На вашому зорі можуть позначитися токсикози та інші ускладнення вагітності. Іноді (найчастіше в другому триместрі вагітності), майбутня мама розуміє, що її зір суттєво змінилося. Причиною тому затримка рідини в організмі жінки. Найчастіше це призводить до легкої деформації очного яблука, в результаті чого у жінки може розвинутися далекозорість або короткозорість. Тому не ігноруйте відвідування офтальмолога в період вагітності. Після пологів ваші очні яблука відновлять свою колишню форму.

Малюк

Це надзвичайно важливий час – зараз відбувається дозрівання тканини легенів. Легенева система малюка практично повністю сформована. Завершується лише процес утворення найдрібніших бульбашок, які є неодмінною умовою нормальної роботи всієї дихальної системи. Ці бульбашки – альвеоли. Після народження малюка вони відповідатимуть за насичення його крові киснем. Зараз альвеоли являють собою подобу, повітряних кульок, що здулися. І так триватиме до самого моменту народження малюка, точніше до його першого подиху . У момент, коли в альвеоли вперше потрапляє повітря, вони розправляться і почнуть свою роботу з очищення крові малюка від вуглекислого газу і насичення її киснем.

Що зробити на цьому тижні?

Саме час влаштувати чергову «вагітну фотосесію». У який ще час ви будете настільки прекрасні як зараз? Через кілька років знімки з цієї фотосесії стануть не просто приємним спогадом. Показуючи ці фото своєму підрослому чаду, ви зможете розповісти, як його чекали і любили вже тоді. Багатьом парам це дуже допомагає в психологічній підготовці первістка до народження брата або сестри. А поки ви з чоловіком зможете просто насолодитися красивими фото, де майбутня мама така квітуча .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.