28 тиждень вагітності.

Завершується другий триместр вагітності, ваша крихітка в утробі відчуває себе прекрасно: головний мозок розвивається величезними темпами, легкі «розпустилися» і практично готові функціонувати в повітряному просторі. Якщо дитина народиться на цьому терміні, у нього є великі шанси вижити завдяки пильності мами і своєчасному втручанню лікарів.
 
Зміни в організмі на 28 тижні вагітності
 
До цього періоду матка вагітної жінки збільшується в чотири рази. На 28 тижні здійснюється перехід від другого до третього триместру, і стан мами в плані передчасних пологів дещо поліпшується. З ростом дитини посилюється тиск на діафрагму. Внаслідок цього, дихання стає поверхневим, важким і частим. Щоб не допускати розвитку гіпоксії плоду, майбутня мама повинна проводити якомога більше часу на свіжому повітрі, гуляти, але не на шкоду ногам. Занадто довгі піші прогулянки можуть спровокувати розширення вен. У цей період починає наростати втома, тому вагітну все частіше відвідуватиме бажання полежати, відпочити. Це природний стан, перешкодити якому не варто. Крім того, поступово відбувається посилення метаболізму і роботи потових залоз.
 
Стан плоду на 28 тижні вагітності
 
З 28 тижня малюк починає старанно досліджувати навколишній його простір. Поки йому ще вистачає місця для активних рухів, малюк хапається за ноги, стискає пальчики в кулачки, намагається «грати» з пуповиною, кривляється і навіть посміхається – його мімічні м’язи повністю сформовані, ручки і ніжки зміцніли, а тіло виглядає більш пропорційно по відношенню до голівки.
 

Улюблене заняття немовляти на цьому терміні – смоктати великий палець руки. Це заспокоює його, а також сприяє зміцненню щічних м’язів, що, безсумнівно, стане в нагоді йому в процесі витягування молока з грудей (пляшечки).
 
Фізіологічна вагова норма для малюка на 28 тижні вагітності варіює від 1000 до 1300 гр., А ріст – в межах 32-35 см.
 
Дитина ще остаточно не визначився з положенням в матці: вона може лежати як голівкою до родових шляхах, так і голівкою вгору. Однак турбуватися з цього приводу не варто – у малюка достатньо часу, щоб перекинутися.
 
Можливі відчуття на 28 тижні вагітності
 
Малюк стає до такої міри грайливим, що його поштовхи, стусани і «кувиркання» можуть викликати у мами дискомфорт або легкі хворобливі відчуття. Пік його активності, як правило, випадає на вечір. Як тільки дитина починає буянити, приляжте на диван, погладьте животик і поговоріть ласкаво з крихіткою, заспівайте йому заспокійливу пісеньку або розкажіть казку. Повірте, він обов’язково вас почує. Зі збільшенням терміну майбутню маму можуть турбувати набряки, тому лікарі настійно рекомендують з кінця другого триместру скорегувати споживання рідини, а також зменшити кількість споживаної солі.
 
Необхідне медичне спостереження на 28 тижні вагітності
 
УЗД на 28 тижні, в принципі, не показано, якщо не має який-небудь патологій розвитку плода або плаценти. Що стосується аналізів, то за наявності у вагітної негативного резус-фактора, її направлять здавати кров на антитіла (для виключення резус-конфлікту). Також при необхідності обстежується загальний аналіз сечі (перевіряється робота нирок) і крові (перевіряється рівень гемоглобіну).
 
Небезпека
 
Якщо в 28 тижнів вагітності починає боліти живіт (мова йде не про відчуттях тяготіння, а саме про біль, не пов’язаної з фізичною діяльністю), значить виникає ймовірність передчасних пологів. У такому випадку слід не те що звернутися до гінеколога, а оперативно викликати швидку допомогу. Положення ускладнюється і кров’янисті-водянистими виділеннями, які також передрікають загрозу передчасних переймів. Якщо ви помітили у себе виділення подібного роду, не намагайтеся пустити все на самоплив. Найкраще, що можна зробити – це викликати швидку негайно. Головне, не панікуйте, і все закінчиться благополучно.
 
Загальні рекомендації
 
Велику увагу слід приділити положенню тіла під час сну. На животі вже явно не поспиш, а довге перебування на спині викликає сильні болі в спині і порушення кровообігу. Тому найоптимальнішою визнана позиція під час сну – лежачи на боці (бажано на лівому) з підігнутим до грудей коліном – саме таке положення забезпечує максимальний комфорт для мами і малюка.
 
З кінця другого триместру інтенсивне зростання плоду обумовлює необхідність вагітній жінці збільшити кількість споживаних калорій до 3000 в день. І зробити це необхідно не за рахунок смаженого, солодкого, мучного і солоного, а за рахунок «правильних» вуглеводів, помірної кількості жирів і білків, так необхідних для росту і розвитку дитини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: