30 тиждень вагітності.

Розвиток вашої дитини
 
Протягом 30-го тижня вагітності дитина продовжує стабільно набирати вагу і, що дуже важливо, в його організмі місцями накопичується жировий шар.
 
До 30 тижнях вагітності маса тіла дитини становить близько 1,350 кг – 1,500 кг, а довжина від голови до крижів – близько 38-40 см, тобто дорівнює приблизно довжині невеликої східній дині. Ноги і стопи збільшують цей розмір ще на кілька сантиметрів.
 
Починаючи з цього тижня і до 37 тижнів вагітності дитина додає у вазі на цілих 250 г за тиждень!
 
Дитина може почати пробувати здійснювати дихальні рухи, при цьому її діафрагма ритмічно переміщається. Коли це відбувається, Ви можете навіть відчути невеликі посмикування в животі.
 
Мозок дитини продовжує розширюватися і розвиватися, в результаті на поверхні мозку утворюються нові борозни і звивини. Ці борозни забезпечують достатній простір для тканини мозку дитини, у міру того як вона розвивається і вчиться на всьому протязі свого життя.
 
Мозок дитини вже може регулювати температуру тіла, тому він починає втрачати лануго – тонке волосся, яке покривали її тіло і зігрівали її.  
 
Зміни у Вашому організмі
 
До 30 тижнях вагітності енергія, яка була притаманна Вам у другому триместрі, зникає.
 
Ви можете відчувати стомлення, оскільки несете додаткову вагу дитини, а надлишково розтягнута матка чинить додатковий тиск на інші органи і системи. Крім того, на 30-му тижні вагітності матка продовжує збільшуватися і досягає нижньої частини грудної клітки. Гормони продовжують размягчати і розтягувати сполучну тканину Вашого організму, у міру того як він готується до пологів. Ви можете відзначати біль у стегнах, ймовірно, тільки з одного боку, а також біль у попереку, ці болі пов’язані з ростом матки.
 
У терміні 30 тижнів зростаюча матка може здавлювати нерви, що йдуть до рук або ніг, що призводить до відчуття поколювання в ногах, великих пальцях або руках. У деяких жінок це є звичайним станом і припиниться після народження дитини.
 

Не вистачає повітря? У терміні 30 тижнів і на всьому протязі третього триместру вагітності це є звичайним станом. Зростаюча матка здавлює діафрагму і зміщує її. Ви можете відчувати це так, начебто б не можете отримати достатню кількість повітря, а це неприємно. Однак пам’ятайте, що на тлі підвищеного вмісту прогестерону Ви дихаєте глибше і вдихаєте кожен раз більше повітря, ніж до вагітності.
 
Поради щодо поліпшення дихання протягом 30-го тижня вагітності (і згодом!). Рухайтеся повільно. Коли Ви рухаєтеся повільно, легеням не доводиться працювати так інтенсивно.
 
Потрібен простір для дихання? Ключова відповідь – хороша постава. Якщо Ви будете сидіти прямо, ваші стислі легені отримають простір для розправлення. Якщо Ви будете спати на високій подушці, легені також отримають додатковий простір.  
 
Ваш спосіб життя
 
Невеликі зміни в харчуванні зараз можуть зіграти велику роль згодом! Замініть упаковку хрустких чіпсів упаковкою печивом – галетами або хлібцями, а також сушеними овочами. Замініть смажену курку куркою, приготованою на грилі, з смачними приправами. Замініть солоні чіпси або сухі кренделі пригорщею смачного мигдалю, кеш’ю або Ваших улюблених горішків. Задовольнити свою потребу у вершковому морозиві з сиропом за допомогою замороженого йогурту з фруктами.
 
Фізичні вправи – як і раніше кращий засіб боротьби з багатьма симптомами і болями пізніх термінів вагітності, вони допоможуть Вам швидше скинути вагу після народження дитини. Варіанти вправ з низькою інтенсивністю навантажень, наприклад, пілатес або йога, допоможуть Вам зупинитися і розслабитися, що корисно як для тіла, так і для духу! Просто намагайтеся обмежити час перебування в положенні на спині, оскільки це призводить до порушення кровотоку у Вашої дитини.
 
Обережне розтягування може виявитися особливо корисним елементом Ваших звичайних вправ. Здійснюйте вправи повільно і без навантаження на розтягнуті вагітністю суглоби і зв’язки.
 
Протягом 30-го тижня вагітності Ви можете розбити свої щоденні фізичні вправи на 10- або навіть 5-хвилинні сеанси. На цьому етапі вагітності невеликі серії вправ можуть легше переноситися Вашим організмом і краще відповідають Вашому напруженому режиму дня.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: