31 тиждень вагітності.

На тридцять першому тижні жіночий організм починає вироблення спеціального гормону – релаксину, який сприяє найбільшому розслабленню з’єднань тазових кісток. Це необхідно для того, щоб дитина під час проходження по родових шляхах випробувала, якомога менше незручностей. Животик продовжує активно рости і це природно, так як малюк вимагає збільшення простору.

Розвиток плода на 31 тижні вагітності
У дитинку вже накопичується м’язова маса, він все більше стає схожий на маленьку людину. Шкіра набуває рожевого відтінку, а нігтики вже досягають кінчиків пальців. Вага малюка на 31 тижні становить від півтора до двох кілограм, а зріст може досягати 42 сантиметрів. Активно продовжує свій розвиток мозок малюка, прекрасно функціонують нервові клітини, утворюються необхідні нервові зв’язки. Очки здатні реагувати на світло і темряву. Більш зрілою стає і легенева тканина, тому шанси вижити у малюка, народженого на цьому терміні, набагато вище. Після появи малюка на світ є велика ймовірність того, що його легені розправляться, і він зможе зробити перші дихальні рухи.

Нарощує масу і підшлункова залоза, незабаром вона буде виробляти спеціальні ферменти, за допомогою яких розщеплюються жири, білки і вуглеводи. Даний орган уже самостійно забезпечує організм малюка інсуліном. Адже кров матері і дитини ніколи не змішується. Удосконалюється дитяча печінка, закінчують формування її часточки, що відповідають за виведення токсинів.

Зміни в жіночому організмі на 31 тижні вагітності
Жіночий організм також продовжує зазнавати змін. Матка вже знаходиться на відстані 11 сантиметрів вище пупка. Нормальний щотижневий приріст маси тіла становить 250 -300 грамів, проте живіт збільшується ще швидше. Іноді матка приходить в тонус, і жінка помічає тяжкість внизу живота. Легкі хвилеподібні рухи називають переймами Брекстона Хікса, вони є своєрідним тренуванням організму до пологів.

На 31 тижні вже дуже добре відчуваються ворушіння плоду, причому відчути їх може не тільки мама, але й інші члени сім’ї. Голівка малюка знаходиться біля входу в таз, вільний простір досить обмежена. Іноді предлежачою частиною стають сідниці, тоді у верхній частині живота можна промацати дитячу голівку.

На даному етапі трохи збільшується кількість виділень зі статевих шляхів, але вони всі повинні бути світло – сірими і молочними, однорідними і мати кислуватий запах. Нерідко у зв’язку ослабленням імунітету виникає молочниця, вона характеризується появою сирнистий виділень, які нерідко поєднуються з сверблячкою зовнішніх статевих органів. Наприкінці вагітності відсутність будь-яких інфекцій в організмі матері має таке ж важливе значення, як і на початку терміну очікування малюка. Адже в процесі народження дитина буде стикатися з хвороботворними мікроорганізмами, що живуть в піхві. Таким чином наявність гнійних або слизових виділень повинно стати приводом для обов’язкового візиту до лікаря з метою діагностики та своєчасного лікування.

Небезпечні симптоми на 31 тижні вагітності
Важливо не пропустити червоні кров’яні виділення, вони можуть свідчити про передлежанні або відшарування плаценти, що може в будь-який момент перейти в загрозливий стан для життя матері і дитини. Про віхід навколоплідних вод свідчить поява рідких, водянистих виділень. Іноді вони можуть виливатися невеликими порціями, а можуть відійти миттєво. У разі найменшої підозри на порушення цілісності плодових оболонок необхідно терміново звернутися до лікаря, адже малюк може бути серйозно інфікований.

Харчування майбутньої мами
На 31 тижні важливу роль відіграє і правильний режим харчування. Необхідно обмежувати вживання важких вуглеводів, уникати жирної, солоної і смаженої їжі. Для перекусів краще вибрати горіхи, ягоди або сухофрукти. Перевагу варто віддавати їжі, багатої на клітковину, вітамінами, мінеральними елементами та іншими корисними речовинами. Особливу увагу потрібно звернути на співвідношення обсягу випитої рідини і виділеної сечі, різниця не повинна бути менше, ніж двісті міліграм. Якщо ж сечі виходить менше зазначеної кількості, значить інша частина рідини затримується в організмі, що загрожує вагітній набряками рук і ніг, а також порушенням роботи нирок, серця і підвищенням артеріального тиску.

Аналізи та обстеження
У жіночій консультації майбутній мамі вже повинні видати картку, в якій будуть відображені всі особливості перебігу вагітності. Тепер цей документ має бути завжди з вами, якщо раптом раптово почнуться пологи, він дозволить лікарям визначити правильний алгоритм дій.

Кров і сечу доведеться здавати ще частіше, щоб не пропустити ознаки пізнього токсикозу і інших ускладнень. Якщо вагітність супроводжується таким захворюванням, як цукровий діабет, потрібно буде один раз на два тижні здавати аналіз крові для контролю рівня глюкози.

Так як вагітна на цьому терміні особливо схильна до появи в організмі різних інфекцій, необхідно буде здати на дослідження мазок з піхви. Якщо вчасно діагностувати захворювання і почати лікування, то до моменту пологів запальні процеси можна перемогти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: