32 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Починаючи з 32 тижня вагітності, подальший розвиток дитининаправлено на підготовку його організму до процесу народження.
 
З кожним днем майбутній мамі стає все важче ходити з великимживотиком, тим більше що ситуацію ускладнюють набряки на ногах. Але близькістьважливої події і передчуття зустрічі зі своїм малюком скрашують всі фізичнінезручності.
 
Що відбувається з дитиною на 42 тижні вагітності?
 
Дитина хоч і не продовжує сильно рости, але вага йогозбільшується дуже стрімко. Вага малюка в цей період становить близько 1700 грам, а довжина відтім’я до крижів приблизно 40см. З обличчя малюка зникають зморшки, на головіз’являються волоссячко. Шкіра майбутньої дитини покривається легким пушком,набуває гладкість і м’якість, ручки і ніжки стають пухкими, утворюєтьсяпідшкірно-жирова клітковина.
 
Ворушиться крихітка дуже активно. До речі, деякі жінкивідзначають, що період найбільшої активності дитини припадає саме на нічнийчас.
 
Дитина ковтає невелику кількість навколоплідних вод, якікожні три години оновлюються. Малюк вже відмінно чує і дізнається стукітмаминого серця  татів голос, що звучитьззовні маминого животика. Наприкінці 32 тижні у плода розвивається головнаознака нервово-м’язової зрілості – інстинкт смоктання.
 
Що відбувається з майбутньою мамою на 32 тижні вагітності?
 
До 32 тижня вагітності дитина, як правило, вжеперевертається головкою вниз, а ніжками впирається в ребра мами, що можевикликати болі в області грудної клітини в період активності крихітки.Внутрішні органи жінки дещо зміщуються, від чого може виникати затримка рідинив організмі, і як наслідок, у майбутньої мами набрякають ноги, проявляютьсявени.
 
Крім цього через постійний тиск матки виникають болі увнутрішніх органах, пупок майбутньої мами розтягується і стає плоским, а темнасмужка, яка перетинає живіт зверху вниз, стає більш вираженою.
 
До кінця цього терміну майбутня мама набирає значну вагу, атому відчуває якусь незграбність, відчуває себе не такою активною. На додатокдо всього жінка відчуває постійну сонливість і втому, а тому майбутній мамірекомендується більше відпочивати.
 
З наближенням терміну пологів розширюється і тазове дно, атому жінку можуть мучити неприємні відчуття і ниючі болі в попереку, в низуживота і стегнах .
 
Ризики
 
Часто на 32 тижні вагітності жінки терплять сильні болі вспині, адже на даному терміні навантаження на хребет занадто велике. Лікарірекомендують спати майбутній мамі на жорсткому матраці, постійно стежити запоставою. Багато жінок не відмовляються і від носіння високих каблуків, однактака слабкість може бути шкідливою для розвитку малюка. Під час ходьбизбільшується навантаження на організм жінки, більше того, з кожним крокомвідбувається струс, який завдає шкоди малюку і може призвести до загрозипереривання вагітності.
 
Різкі рухи і надмірні навантаження можуть загрожуватиперебігу вагітності, а тому дуже важливо уникати носіння тягарів.
 
Важливо
 
Майбутній мамі на 32 тижні вагітності рекомендуєтьсявідпочивати додатково 2-3 години вдень, час від часу тримати ноги вгоризонтальному положенні, що дозволить зняти з них навантаження. Якщо мамапогано спить, перед сном найкраще виконувати вправи для релаксації, а спати набоку, підкладаючи подушку під одну ногу.
 
Якщо у жінки нетримання сечі, потрібно виконувати вправи длям’язів тазового дна, які дозволять зміцнити тканини і підготувати тіло домайбутніх пологів. Також необхідно пройти відповідне обстеження, наприклад,загальний аналіз крові та гінекологічне обстеження, провести аналіз на анти-резус- антитіла, УЗД розвитку плоду.
 
У цей період важливо приймати вітаміни і харчові добавки,які багаті мінеральними речовинами, що б не створювати дефіцит в організмі.Однак це слід робити лише після консультації з лікарем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: