33 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Тридцять третій тиждень вагітності особлива тим, що вашживіт вже досяг свого найбільшого розміру – більше він рости не буде. Але цезовсім не стосується вашого малюка, який продовжує стрімко набирати вагу ірозвиватися всередині вас!
 
Зміни в організмі на 33 тижні вагітності
 
Від початку вагітності і до її тридцять третього тижня жінкадодає у вазі від 9,5 до 13 кілограм. Кількість навколоплідних вод на цьомуетапі стає стабільною, і вже не буде змінюватися аж до самих пологів. Всетемніше стає поздовжня лінія донизу від пупка, але після пологів шкіра в цьомумісці знову набуде свого нормальний відтінок. На цьому терміні вагітних жінокчасто мучить безсоння, що пояснюється підвищеною тривожністю у зв’язку змайбутніми пологами.
 
Стан плоду на 33 тижні вагітності
 
Ваша дитина росте дуже швидко, додаючи щодня від 15 до 30грам ваги! Ріст вашої дитини в цей період коливається від 40 до 43 см, а вагастановить 1800-2200 грам. Поки матка не опуститься перед пологами, майбутнямама буде часто відчувати досить сильні поштовхи малюка в зоні підребер’я, інавіть зможе розрізнити, чим саме штовхнула її дитина – пяточкой або ліктиком!
 
Серце вашого малюка вже майже таке ж, як у дорослої людини,і відрізняється лише невеликим зазором між передсердями . Коли відразу післянародження малюк зробить свій перший вдих, цей зазор закриється. Імунна,центральна нервова та ендокринна системи дитини продовжують швидко розвиватися.
 
Можливі відчуття на 33 тижні вагітності
 
У зв’язку з уже досить-таки важким животиком, який сковує рухиі тисне на інші органи, майбутню маму часто турбують неприємні відчуття вобласті таза, спини та грудної клітини. Вночі прискорене сечовипускання можепіднімати вас з ліжка по п’ять-шість разів, не даючи заснути. Крім цього, вамстає дуже важко знайти комфортну позу для сну, в якій було б зручно і вам, імалюкові. Спробуйте спати на боці, підклавши під живіт одну невелику подушку, адругу влаштувавши між ніг.
 
На останніх місяцях вагітності багатьох жінок турбуютьнабряки, причому не тільки ніг, але і слизових оболонок. Це може виражатися,наприклад, у постійній закладеності вух і носа. З цим обов’язково потрібноборотися, так як утруднення дихання зменшує надходження необхідного дитинікисню, і може викликати гіпоксію. Лікар порекомендує вам, що зробити в такомувипадку .
 
На 33 тижні все ще існує небезпека пізнього токсикозу, якийважко переноситься і матір’ю, і дитиною. Тому стежте за своїм самопочуттям, і вразі будь-яких нездужань не тягніть з візитом до лікаря.
 
Необхідне медичне спостереження
 
У цей відповідальний час ви повинні часто відвідувати жіночуконсультацію і не нехтувати рекомендаціями медиків щодо здачі додатковиханалізів. Особливо важливо в цей період контролювати рівень білка в сечі, атакож цукру в крові – їх підвищення може бути тривожним дзвіночком . Під часвізиту до лікаря він обов’язково проводить відповідні заміри матки, вашої ваги,артеріального тиску, і кожного разу прослуховує серцебиття плода.
 
Також постійно контроюється положення дитини в матці – вономає бути голівкою вниз. Ультразвукове дослідження в цей період може багатосказати про стан вашої дитини, його розвиток, положенні в матці. Крім цього, наУЗД буде видно, чи немає обвиття шийки плоду пуповиною. Втім, якщо це й так, тоіснує велика ймовірність того, що до моменту настання пологів пуповинкарозмотається сама, і розродження пройде благополучно.
 
Ваш організм активно готується до пологів, тому вам на цьомутерміні вагітності потрібно якомога більше відпочивати і набиратися сил.Напевно, до цього часу ви вже виробили оптимальний для себе режим харчування ірозпорядок дня – дотримуйтеся його і далі, намагаючись не перевантажуватиорганізм важкою їжею та фізичними навантаженнями. Прийшов час визначитися, чибудуть ваші пологи проходить спільно з партнером чи ні, а також вибратипологовий будинок. Так як до початку пологової діяльності залишається не таквже багато часу, тому не варто їздити на далекі відстані

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: