34 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Вашому малюку вже 34 тижні! Сьогодні він лежить правильно -голівкою до родових шляхів (оптимальне передлежання, що забезпечує максимальнийзахист немовляті і матері під час родового акту). Якщо позиція дитини в утробівідрізняється від норми (тазове, косе або поперечне передлежання), то, швидшеза все, вас очікує кесарів розтин. Довгоочікувана подія не за горами, тому самечас для шопінгу: пора купити все найнеобхідніше для малюка.
 
Зміни в організмі на 34 тижні вагітності
 
Організм вагітної як ніколи починає готуватися до пологів.Іноді можна помітити маткові скорочення, які є помилковими (таким чином орган«вчиться» брати участь у родовому акті), але з кожним тижнем ризик «заробити»справжні перейми збільшується. Плацентарні гормони подають сигнал мозку про те,що пора молочним залозам виробляти молоко. До 34 тижня вагітності матказбільшилася в об’ємі у декілька десятків разів, її розмір досягає 32-35 см.Кількість амніотичної рідини також помітно зросла і, як правило, досягає одноголітра. Кістки тазу під впливом гормону релаксину розширилися на кількасантиметрів, круті нахили жінки починають викликати серйозний дискомфорт абобіль, тому вона змушена трохи присідати, щоб підняти що-небудь з підлоги. Втоманаростає, задишка – супутник третього триместру – стає відчутнішою (цепов’язано з зростанням тиску на діафрагму).
 
Стан плоду на 34 тижні вагітності
 
Плід до цього часу активно набирає масу, і тепер цевідбувається більше за рахунок жирової клітковини. Вага дитини на 34 тижніваріює від 2000 до 2300 гр. А ріст становить 44-48 см. Легені малюка повністюрозкрилися, і в разі передчасних пологів він зможе дихати самостійно, однакможливість зберігати тепло ще повністю не сформувалося, тому без підтримуючоїапаратури йому не обійтися. Тільце немовляти набуває «людський» рожевийвідтінок, воно як і раніше покрите зародковим пушком (лангуго) і сировидниммастилом. Волосяний покрив на голові стає густішим, кісткова система міцніє,м’язи стають сильнішими, а пропорції тіла вже позначилися . До 34 тижня у плодаповністю формується режим «сон- неспання», він бачить сновидіння. Дитині стаєтісніше в порівнянні з попередніми тижнями, тому може спостерігатися спад йогоактивності, чого лякатися не варто.
 
Можливі відчуття на 34 тижні вагітності
 
Живіт вагітної стає важче, внаслідок чого жінка стаєнезграбною, нерозторопною, вона повільно ходить, лягає і встає. Будь-якаробота, а також тривале перебування на ногах стають справжнім випробуванням длямайбутньої мами. Вже на цьому терміні можна помітити , що ваш животик порядкомопустився, а малюк через тісноту став менш активним (хоча так відбувається незавжди), однак його удари і штовхання відчуваються сильніше, адже м’язоватканина міцніє з кожним днем. Сечовипускання вагітної частішає у зв’язку з тискомплоду на сечовий міхур. Крім того все частіше починають проявлятися тренувальніперейми Брегстона – Хікса, які представляють собою хворобливі нерегулярніскорочення матки. Живіт при цьому «кам’яніє», а біль, що починається у верхнійчастині, плавно підбирається до низу, після чого безслідно зникає.
 
Необхідне медичне спостереження на 34 тижні вагітності
 
За певними показниками гінеколог може відправити вас на УЗД,щоб встановити наявність можливих ускладнень, виявити гіпоксію плода, якщо вонаіснує, але не з метою планового скринінгу. УЗД дозволяє побачити місцерозташування плаценти і пуповини по відношенню до дитини, а також кількістьнавколоплідних вод. Загальний аналіз сечі і крові на 34 тижні зазвичай нездають. Якщо ви плануєте з чоловіком практикувати партнерські пологи, то йомудоведеться здати ряд аналізів: кров на антитіла до ВІЛ, гепатит В, C, RW і вобов’язковому порядку пройти флюорографію легенів.
 
Загальні рекомендації
 
Ви вже тренуєте м’язи піхви за допомогою вправ Кегеля? Якщоні, тоді саме час починати. Як показує практика, тренованим м’язам набагатолегше «пережити» родовий акт, а згодом, швидше прийти в норму і повернутидопологову пружність. Сенс терапії Кегеля надзвичайно простий, але дужеефективний, і полягає він у почерговому напрузі і розслабленні вагінальнихм’язів.
 
Продовжуйте більше гуляти на свіжому повітрі, принеобхідності – відпочивати. Також харчуватися раціонально і різноманітно, аджедитина буде буквально «витягувати» з вас корисні речовини і вітаміни, а силимамі ох як знадобляться вже в самому найближчому майбутньому. Як і ранішеактуальне питання про збереження душевного спокою і стабільного емоційногофону. Вберігайте себе і маленького крихітку від стресів і зайвого занепокоєння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: