35 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Термін вагітності 35 тижнів, по суті, є кордоном, народженіпісля 35 тижня діти повністю здорові і не мають потреби в кисневій підтримці.Їх легкі досить зрілі, а вага вже настільки велика, що вони легко справляютьсяі з завданням самостійно дихати, і з підтримкою температури тіла. Жінку, якадоносила своє дитя до цього терміну, можна привітати з успішно виконаноюмісією, залишилося дочекатися пологів і впоратися з головним завданням свогожиття, дати життя своєму новонародженому. Якщо говорити про те, 35 тижніввагітності, скільки це місяців, якщо вважати звичайними місяцями, заразстартував 9 місяць вагітності, найважчий, завершальний її етап. Якщо ж говоритипро те, який це місяць за місячним календарем, то зараз кінець дев’ятогомісячного місяця (нагадаємо, вагітність триває 10 місячних місяців або 280днів).

 

Відчуття

 

До 35 тижня вагітності ворушіння дитини стають все більшрідкісними. Нічого дивного, малюк важить більше 2 кг, і йому дуже тісно. Заразваше спілкування з ним стає все цікавіше. Він здатний відповідати вам, коли випритискуєте рукою, те місце на животику, куди він штовхнувся. І це нагадує гру.При ворушінні ви можете не тільки розрізнити його лікті, п’ятки, але навітьвловити обриси ступні і пальчики на ній. Загалом, ваші відчуття на 35 тижнівагітності важко назвати приємними, занадто багато чого заподіює вам зараздискомфорт.

 

Незважаючи на те, що зараз вас турбують болі в області таза,прискорене сечовипускання, задишка, і багато інших не надто приємні речі, виповинні продовжувати вести активний спосіб життя. Ваш живіт зараз досягмаксимальної висоти, але це не означає що ви тепер лежачий хворий,  навпаки, потрібно залишитися сильною допологів, а значить, продовжувати жити як звичайно, а не лежати на дивані.Гуляйте, займайтеся домашніми справами, багато хто саме зараз затівають ремонт,перегладьте і переберіть все куплене для вашої майбутньої дитини, наведітьскрізь чистоту і порядок. І все ж все це має робитися без фанатизму, пологиможуть початися трохи раніше, ніж планувалося, і не варто до них підходити встані вичавленого лимона.

 

Обов’язково висипайтеся, хоч це зараз і важко. Якщо хочетьсяприлягти вдень, зробіть це, і ввечері теж намагайтеся лягати раніше. Як недивно, незважаючи на весь дискомфорт останніх тижнів вагітності, є в цьому часіособлива принадність. Якщо першородячі до цього терміну вже не можуть думати ніпро що, крім того, що шалено хочеться швидше народити, повторнородящі жінкицінують ці останні тижні. Цінують їх за ніжне ставлення оточуючих, за малюка,якому поки не потрібні груди і який не кричить годинами, а лише нагадує своїмипоштовхами, що він поруч, за те, що це останні спокійні дні перед приходоммаленького у ваш будинок.

 

Післяпологові болі, налиті молоком груди, вимогливий новийчлен сім’ї, безсонні ночі, численні турботи прийдуть трохи пізніше, а зараз -постарайтеся насолодитися цими днями. Подаруйте їх собі коханій і своємупартнеру. Пам’ятайте, зовсім скоро настане час, коли ви майже забудете один проодного, можливо, на якийсь час навіть перестанете ділити на двох ліжко, і цейчас буде досить довгим, не менше 40 днів. Любіть один одного, близкість на 35тижні вагітності в більшості випадків не під забороною, насолоджуйтеся ним.Існує поширена думка, що задоволення від близкості на пізніх термінах вагітностіздатне спровокувати пологи. Частково це правда, а взагалі – ні. Для того , щобпочалися пологи, організм повинен бути до них готовий, і якщо нема біологічноїготовності народити, така дрібниця як близкість з коханою людиною пологи точноне спровокує .

 

Ваш стан

 

Календар вагітності35 тижнів для мами означає останні тижні перед пологами, і організм заразактивно до них готується. У первісток опускається живіт. При цьому головкаплода виявляється притиснутою до входу в малий таз, і через це животик здаєтьсятрохи менше ніж раніше, звичайно, це покращує самопочуття, принаймні, тепер нетак болять ребра і дихати стає легше. 

 

Якщо у вас вже вагітність 35 тижнів, ваша вага, швидше завсе, збільшився на 11-13 кг. Багато жінок примудряються набрати і 17, і 20 кг,це не добре, навіть якщо зайве ви просто «наїли», позбутися від цих жировихвідкладень буде після пологів ой як не просто.

 

Харчування на 35 тижні вагітності не повинно бути занадтообтяжливим, з’їсти менше – краще. Багато хто страждає від надмірного апетиту вдругій половині вагітності, важливо розуміти, що надлишок вуглеводів і жирів вїжі це зайва вага у вас і великий плід, важкі пологи. Однак набряки на 35 тижнівагітності це більш часта причина надмірної прибавки маси тіла. І ці набряки можутьявляти собою певну загрозу для вашого здоров’я і здоров’я дитини, обов’язковоповідомте свого лікаря, якщо помітите що стали набрякати пальці або тісневзуття.

 

Вже зараз може відійти так звана слизова пробка. Передпологами вона відходить в різний час, у когось за 3 тижні до пологів, а укогось вже в пологах. Вихід грудочки слизу з прожилками крові не означає ще, щови народжуєте, часу до пологів може пройти ще багато. Багато хто відзначає, щоу них періодично кам’яніє живіт на 35 тижні вагітності, це дивне відчуття, щопочинається зверху і спускається по животі вниз, живіт стає дуже твердим. Неварто цього лякатися, таке буває перед пологами майже у всіх, якщо невідчуваєте особливого дискомфорту і болю – це просто тренувальні перейми. І всеж,  35 тиждень вагітності привід невідлучатися далеко від того місця, де ви живете, відмовитися від поїздок і тимбільше перельотів, і йдучи з дому надовго, брати з собою про всяк випадокдокументи. Якщо почнуться пологи і терміново доведеться лягти в пологовий будинок,без медичної карти ви опинитеся в сумнівному відділенні разом з необстеженимижінками, це вам точно не потрібно.

 

Ваша дитина

 

Ваша дитина на 35 тижні вагітності виглядає практично таксамо, як виглядатиме в той день коли народиться, він тільки все ще трохистраждає худорбою. Хоча підшкірна жирова клітковина у нього є вже практичновсюди, личко округлилося, у нього чудові пухкі щічки, його руки і ноги можутьще здаватися занадто худенькими, але скоро і це пройде.

 

Плід на 35 тижні вагітності в достатній мірі дозрів дляблагополучного народження, але все ж хоча б пара тижнів в утробі матері йому щепотрібна. Хоча до 35 тижня вагітності вага дитини може коливатися від 2100 до2500 грамів , вона все ж таки буде переохолоджуватися легше, ніж повністюдоношені діти, і іноді малюкам потрібна медична допомога в перші дні післяпологів, так як самостійно адаптуватися йому може виявитися важко.

 

Розвиток плоду не зупиняється ні на хвилину, кожен день ізараз для нього це нові досягнення . Малюк позбавляється від лануго, тихволосків, що покривали його тільце, його нігтики відросли повністю, і зараз вінцілком може себе випадково подряпати. Великі статеві губи у дівчаток приховалималі, а у хлопчиків яєчка остаточно влаштувалися в мошонці. У малюків відрослидовгі вії, є брови, а на голові справжня шевелюра. Швидше за все, після народженняна першому році життя колір очей і волосся зміниться, а зараз практично всідітки блакитноокі .

 

Ви постійно відчуваєте присутність своєї дитини. Ворушінняплоду зараз це вже не ті часом досить важкі стусани і поштовхи що були раніше,дитина стала великою, і її ворушіння зараз приводить у рух весь живіт. Це можнапомітити навіть крізь одяг. А ще багато мам на 35 тижні вагітності все частішепомічають, що дитина гикає. Це не небезпечно і ні про що серйозне не говорить.

 

Ваш животик

 

До 35 тижня вагітності тонус матки може підвищуватися прибудь-якому роздратуванні, вона стає чутливою. Якщо ви перенапружилися абопроводите масаж грудей, то можете відчути, як вона напружується. Інодісхваткоподібні відчуття виникає зовсім на рівному місці, при цьому переймикороткі, менше півхвилини, безболісні і не регулярні, не частіше одного за 15хвилин. Це варіант норми. У багатьох первородящих до 35 тижня вагітності вжеопустився живіт, проте якщо це не відбулося, страшного нічого немає, інодімалюк опускається лише в пологах. Зараз матка готується до пологів, почалосядозрівання її шийки. Під дозріванням шийки матки розуміють її поступоверозм’якшення і згладжування. Шийка матки з 35 тижня вагітності поступоворозгортається, утворюючи єдину дротову вісь майбутнього родового каналу, поякому буде просуватися дитина. Під час всієї вагітності, а особливо на пізніхтермінах, при піхвовому дослідженні шийка здається захованої десь позадуголовки дитини, її важко навіть дістати, вона загорнута вкінці. А перед пологамивона починає зміщуватися впереди, і при дослідженні лікар вже легко її дістає іможе визначити в якому вона стані. Дозрівання шийки матки супроводжуєтьсявиходом слизової пробки, вона може мати самий різний колір, так що невеликіслизові з прожилками крові або коричневі виділення на 35 тижні вагітностіналякати вас не повинні. Варто стривожитися, якщо вони рясні .

 

Аналізи та обстеження

 

Іноді на 35 тижні вагітності призначається УЗД. Його роблятьдля того, щоб визначити положення плоду в матці, вагу плоду, наявністьускладнень вагітності і  тому подібнимицілями у випадках, коли вибирається тактика пологів або у лікарів виникаютьсумніви, чи все у вас з малюком в порядку. УЗД дозволяє діагностуватипередлежання плаценти, обвиття пуповиною, багатоводдя або маловоддя привагітності 35 тижнів з високою ймовірністю що така ситуація збережеться досамих пологів.

Можливі скарги і проблеми

 

До 35 тижня вагітності болю стають постійними супутникамибільшості вагітних. Це зрозуміло, тому що саме зараз організм майбутньої мамипіддається справжньому випробуванню на міцність. Може дуже боліти спина, більособливо сильна, коли ви намагаєтеся лежати на спині або довго ходите. Убагатьох болять кістки таза, особливо попереду, в області лобка. Тутзнаходиться зрощення таза, так званий симфіз, він дещо розходиться до пологів ітаз стає нестабільним. За рахунок симфізу в пологах додається приблизно 1 сммісця для того, щоб по родових шляхах змогла пройти дитина, і розм’якшеннясимфізу є необхідністю. Болять ноги, особливо після довгої ходьби . Біль уногах може виникати як через плоскостопість, яке є в тій чи іншій мірі майже увсіх вагітних через розслаблення зв’яззків стопи під впливом гормонів, так ічерез проблеми з венами. Другий випадок вимагає особливої уваги, так що якщо вивагітні і болять ноги – лікаря потрібно повідомити про це обов’язково.

 

Звичайно, нудота на 35 тижні вагітності тільки посилюється.Ваш животик вище вже не буде, це максимальна його висота. Але можна втішититим, що до кінця вагітності в міру опускання живота цей неприємний симптомпроходить. І практично у всіх на 35 тижні вагітності тягне живіт, ці відчуттяописані вище, живіт напружується і кам’яніє.

 

Небезпеки

 

Пологи на 35 тижні вагітності не є нормою, але й особливоїнебезпеки вже не несуть. Найважливіше для вас не пропустити початок пологів. Уяких випадках можна запідозрити, що у вас починаються пологи?

 

– Якщо у вас 35 тижнів вагітності, болить живіт, та ще йтрапився пронос і з’явилися водянисті виділення, що посилюються при рухах, поравикликати швидку допомогу.

 

– Якщо тренувальні перейми стали регулярними і заважаютьзайматися своїми справами, ви не можете їсти (аж до блювоти) і спати, якщоперейми стають все довшими і болючішими, і якщо в спокої вони не заспокоюються- це теж пологи.

 

– Якщо ви помітили просто підтікання навколоплідних вод,навіть у разі якщо нічого не турбує і ніде не болить, і навіть живіт м’який -терміново потрібно звернутися в пологовий будинок.

 

І нічого не бійтеся, якщо жінка народила на 35 тижнівагітності – це не страшно ні для неї, ні для малюка, все буде добре. Завжди єпевні небезпеки, які можуть підстерігати маму та її дитину на цьому термінівагітності, якщо раптом почнуться пологи. Досить багато з плодів до цьоготерміну все ще зберігають тазове передлежання, що в поєднанні з терміномвагітності створює підвищений ризик тазових пологів і спонукає робити в такихвипадках кесарів розтин. Можуть відбутися і інші неприємності, такі яквідшарування плаценти, кровотечі в пологах і ранньому післяпологовому періоді,часто бувають стрімкі пологи. Дуже небезпечно зараз захворіти. Застуда на 35тижні вагітності не так небезпечна, якщо ви доносите малюка ще хоча б парутижнів, але якщо відбудуться пологи, і ви будете по-справжньому хворі, у васбуде температура, всі симптоми ГРВІ, буде не просто фізично важко народжувати,ця застуда може становити небезпеку для малюка, він може від вас заразитися.Простіше запобігти хворобі, ніж її лікувати, тому, постарайтеся уникати небезпечних для вас контактів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: