36 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Добігає кінця нелегкий період виношування дитини. Натридцять шостому тижні вагітна вже ясно усвідомлює, що очікування малюка – цедосить важка праця, від якого залежить не тільки здоров’я матері, але ісамопочуття її дитини. З появою додаткових кілограмів жінці все важчепересуватися і робити домашню роботу, тому дуже добре, якщо в цей час у неїбудуть помічники.
 
Розвиток дитини на 36 тижні вагітності
 
На тридцять шостому тижні плід вже важить досить багато, всередньому близько трьох кілограм. Його довжина становить сорок сімсантиметрів, а діаметр його головки досягає восьми сантиметрів. Малюк вженакопичив необхідну кількість підшкірного жиру і став досить вгодованим. Йогошкіра стала бархатистою і ніжно-рожевою, на ній практично немає пушкового волосся,так як вона покрита жирним мастилом. Вже добре помітні вії і брови малюка,помітно густіше стало і волоссячко на голові. Пальчики на ручках і ніжкахдитини покривають довгі нігтики, поглиблення і завитки зовнішнього вухаповністю сформувалися і стали щільнішими .
 
З кожним днем місця в порожнині матки для активнихпересувань малюка стає все менше місця, однак поштовхи і удари, як і ранішедобре відчутні. Плід вже ухвалив своє остаточне положення, найімовірніше, щотаке передлежання збережеться до кінця терміну вагітності. Найчастішепредлежащою частиною є голівка, але іноді це може бути і таз маляти.
 
Всі внутрішні органи дитини вже добре розвинені, йогоголовний мозок повністю дієздатний. Частота серцебиття становить сто сорок -сто п’ятдесят ударів на хвилину. Тони серця стали чіткими і прекраснопомітними. Легені плоду містять велику кількість сурфаканта і після появи насвіт малюк вже зможе дихати самостійно.
 
До кінця вагітності поступово в’яне плацента. Її товщинаскладає тридцять п’ять з половиною міліметрів, і вона ще надійно справляєтьсязі своїми функціями. Однак при її передчасному старінні розвиваєтьсяплацентарна недостатність, що призводить до кисневого голодування і відставанняв рості і розвитку плода.
 
Зміни в жіночому організмі на 36 тижні вагітності
 
Чекаючи на дитину, жінка іноді стає трохи примхливою ідратівливою. Такі зміни в її психічному стані пов’язані з безліччю страхів ісумнівів, що виникають під час вагітності. До кінця третього триместру частоз’являються судоми в руках і ногах, біль у стегнових суглобах і лобку, важкістьу попереку і хребті. Деякі жінки стикаються із загостренням такого неприємногозахворювання, як геморой. Гемороїдальні вузлики, що випадають з анальногоотвору, доставляють масу неприємних відчуттів, сверблять і стають причиноюневеликих кровотеч. Про зазначені симптомах варто розповісти свому лікарю, вінграмотно підбере необхідне лікування, яке дозволить полегшити стан здоров’я.
 
Небезпечні симптоми на 36 тижні вагітності
 
Кров’янисті виділення, особливо в поєднанні з болем у животі- це ознаки, що вказують на відшарування плаценти, що вимагають негайноговиклику швидкої допомоги. Жовтуваті або білуваті рідкі виділення можутьвиявитися навколоплідними водами. При найменшій підозрі на їх вилиття необхіднотерміново відправлятися в пологовий будинок. Свідченням вагінальної інфекціїможуть бути білі сирнисті виділення. Вони є серйозним приводом для візиту до лікаряі призначення своєчасного лікування.
 
Харчування майбутньої мами
 
На 36 тижні харчування вагітної має бути не менш калорійним,ніж раніше. Раціон повинен складатися з урахуванням знижених енерговитрат наданому терміні очікування малюка. Але при цьому харчуватися необхідноповноцінно, основний упор роблячи на їжу, багату вітамінами і мікроелементами.Слід обмежувати вживання тваринних жирів і простих вуглеводів. Плід в цейперіод не повинен відчувати брак в поживних речовинах, щоб уникнути подальшого відставанняв розвитку і зниженні його життєздатності.
 
Всі вживані продукти повинні бути безпечними. Необхідносуворо стежити за терміном їх придатності, правильно обробляти і зберігати. Неварто захоплюватися екзотичними фруктами щоб уникнути отруєння. Харчуватисянеобхідно часто, але маленькими порціями. Кількість випитої рідини не повиннонабагато перевищувати один літр на добу. Приблизно один раз на сім днів можнавлаштовувати розвантажувальні дні, звільняючи організм від зайвої води. Неварто їсти на ніч, вживати солодкі і солоні продукти, а також вироби ізздобного і пісочного тіста.
 
Аналізи та обстеження
 
На 36 тижні вагітності повторно здається аналіз крові насифіліс та СНІД, біохімічне дослідження крові, мазок з піхви. На даному термінінеобхідно провести останнє ультразвукове дослідження, в процесі якогооцінюється стан плаценти, вага і зріст плоду, його передлежання і положення вматці, а також якість і кількість навколоплідних вод.
 
Якщо всі результати обстеження задовільні, вагітна продовжуєщотижневе відвідування лікаря і регулярно здає загальний аналіз сечі. У разі,коли виявляються які-небудь порушення в стані дитини або вагітної, то жінкуберуть під особливий лікарський контроль, призначають необхідні лікарськіпрепарати і проводять додаткові дослідження.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: