39 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Вагітні ряди до 39 тижня відчутно поріділи. А це означає, щобагато майбутніх матусь вже стали мамами справжнісінькими. Вітаємо їх! Тим же,хто продовжує вагітний марафон, хочемо побажати якнайшвидшого і благополучногорозродження. Ваша дитина розвинена, її органи сформовані, вона повністю готовадо самостійного життя, просто не наважується зробити перший крок.
 
Зміни в організмі на 39 тижні вагітності
 
Останні 39 і 40 тижня вагітності мало чим відрізняються від38-го. Тому зміни, що відбуваються в цей період можна узагальнити:
 
– В збільшених грудей з’являється молозиво – краплі жовтогокольору. Перші дні після народження дитинка буде харчуватися саме молозивом,поки в грудях мами не з’явиться справжнє молоко;
 
– Зупиняється ріст плаценти і починається її старіння. Вонавиконала своє призначення. Малюк виріс, тепер її функції планомірно згасають.Набір ваги і збільшення росту дитини в цей період сповільнюється, а поживнихречовин вистачає в основному на те, щоб підтримувати життєдіяльність плода;
 
– Живіт більше збільшуватися не буде;
 
– Зменшилася кількість навколоплідних вод. Але їх залишилосядостатньо, щоб малюк перебував під надійним захистом і при поштовхах і різкихрухах м’яко амортизував;
 
– Ваша вага до пологів знизиться на пару кілограмів за рахуноквидалення з організму зайвої рідини (через гормональну перебудову -зменшуваного рівня прогестерону і збільшуються естрогенів);
 
– Збільшиться кількість виділень з піхви, тому лякатисяцього не варто. У нормі вони світлого або жовтуватого кольору. Якщо ж виділеннясирнисті, пінисті або зеленого відтінку, та ще з неприємним запахом, необхіднонегайно звернутися до лікаря. Це може бути ознаками ЗПСШ або інших інфекцій, ідо народження дитини їх необхідно вилікувати;
 
– Передвісником швидких пологів може стати відходженняслизової пробки. Пробкою її називають умовно, це більше схоже на грудку густогослизу кремового або світло-коричневого кольору, можливо з червоними прожилками.Це означає, що в найближчий період почнуться пологи. Вона може вийти за раз однимшматком або відходити маленькими порціями протягом декількох днів. Тому цейпроцес для деяких вагітних залишається непоміченим.
 
Стан плоду на 39 тижні вагітності
 
Активно-рухова діяльність крихти зменшилася. Він притих втісному замкнутому просторі, згадуючи з сумом ті прекрасні часи, коли мігвільно перекидатися й виробляти кульбіти. І ще місця для розбігу вистачало. Дляцього періоду 10-12 поштовхів  є нормою.
 
Зростання дитини становить близько 50-52 см при вазі 3200-3350г. Цесередні значення, необов’язково, що ваш малюк буде вписуватися в ці параметри.Він може бути більш мініатюрним, або, навпаки, великим здорованем.
 
Печінка, нирки вже готові самостійно функціонувати, алепроте, будуть продовжувати розвиватися перші роки життя дитини. Кишечник малятизаповнений первородним калом (меконієм). Відкладення ці утворилися шляхомзаковтування навколоплідних вод і подальшим їх переварюванням. Кишечникпозбудеться меконію в перші хвилини після народження малюка.
 
У дитини відмінний зір, він реагує на світло і темряву, вмієфокусувати погляд на предметах, що близько знаходяться. Під час годування вінбуде з цікавістю вас розглядати.
 
Можливі відчуття на 39 тижні вагітності
 
В цей період жінки відчуття різноманітні, часто не зовсімприємні. Чим ближче час Х, тим інтенсивніше організм готується до наближаєтьсяпологів. Матка тренується з такою ретельністю, як ніби на носі Олімпійськіігри. Тому тренувальні сутички стають все більш відчутними і можуть будити васпо ночах.
 
Якщо вас мучила печія, після опущення живота, вона пройде.Вам буде легко дихати, знову з’явиться відмінний апетит. Тому стежте за тим,щоб не переїдати, так і шлунку важко і зайві жирові відкладення вам нідочого.
 
Вашому емоційному стану в даний період далеко до нордичногоі спокійного. Ви легко виходите з рівноваги і важко стримуєте емоції. Ви можетерозплакатися, а через хвилину засміятися, накричати на чоловіка, а потіммучитися докорами совісті. Поясніть свій стан близьким, нехай вони вас зрозуміютьі не ображаються.
 
Медичне спостереження на 39 тижні вагітності
 
На прийомі лікар обов’язково перевіряє частоту ударів серцямалюка, щоб переконатися, що з дитиною все гаразд. Може перевірити готовністьшийки матки до пологів, а також зробити УЗД. Іноді, щоб підстрахуватися, кращезайвий раз подивитися на моніторі як поводиться маля, відзначити йогопередлежання і перевірити, чи не відбулося обвиття плоду пуповиною. Якщо живітвже опустився, а плід так і залишився в тазовому (сідничному) передлежанні, до пологіввін вже не поміняє свого становища.
 
Загальні рекомендації
 
Для зручності підрахунку тривалості самих переймів іпроміжків між ними, можна скористатися он-лайн програмами. В Інтернеті знайтиїх не важко. Під час початку переймів потрібно натиснути кнопку Старт, колиперейма відпускає, натискаєте Стоп. І так протягом певного часу слід натискатикнопки. Програма автоматично підрахує інтервали між переймами і їх тривалість.Так вам буде легше зорієнтуватися, і відрізнити справжні перейми від тренувальних.
 
Не забувайте здійснювати щоденні прогулянки. Дитина якніколи потребує надходження кисню: плацента старіє і не доставляє в достатньомуобсязі поживні речовини і кисень.
 
Якщо ви водите машину, на останніх тижнях вагітності кращеза кермо не сідати. Навіть якщо ви досвідчений водій, зайвий стрес вам непотрібен. Ви самі знаєте, що його на дорогах вистачає. Та й з величезнимживотом не дуже зручно сидіти на водійському кріслі. Краще скористайтеся таксіабо громадським транспортом.
 
На пізніх термінах часто болить спина. Не навантажуйте її,зайвий раз відпочиньте і полежіть, а щоб не було нудно, включіть фільм абомультики. Якщо ночами вам не дають виспатися тренувальні перейми або незручніпози, знайдіть час для сну вдень. Щоб допомогти собі розслабитися івідволіктися, прийміть теплу ванну з ароматною піною. А домашні справивідсуньте на невизначений час. У вас зараз такий період, коли вам можна все,насолоджуйтеся ним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: