40 тиждень вагітності! Календар вагітності.

Ви, як справжній марафонець, мужньо дійшли до кінцядистанції. І звичайно втомилися, від чого часом стаєте дуже дратівливою. А тутще масла у вогонь підливають родичі, подруги, просто знайомі, засипаючи васоднотипними питаннями: «Ще не народила? Ні? А коли?» Заспокойтеся, ненакручуєте себе. Краще зайвий раз погладьте животик і поговоріть з малюком.

Зміни в організмі на 40 тижні вагітності

Чим менше часу залишається до передбачуваної датинародження, тим більша ймовірність, що пологи в будь-яку хвилину можутьрозпочатися. Причому, початися вони можуть з переймів або вилиттянавколоплідних вод.

Як відрізнити справжні перейми. Щоб у цьому розібратися,необхідно засікати періодичність переймів, тобто через який інтервал (проміжокчасу) вони повторюються. Для цього буде потрібен секундомір (можна годинник зсекундною стрілкою) і ручка з листком паперу. Якщо під рукою є комп’ютер, можнавикористовувати спеціальні програми. При родових переймах інтервал між нимиоднаковий. Як тільки періодичність переймів досягне 10 хвилин, можна бутивпевненим, що почалися пологи і збиратися до пологового будинку.

Якщо ж ваші пологи почалися не з схваток, а з вилиттянавколоплідних вод, необхідно якомога швидше дістатися до пологового будинку,не чекаючи початку переймів. Ось тому необхідно заздалегідь зібрати сумку,приготувати документи, щоб не збирати речі, бігаючи по квартирі. У такомупоспіху обов’язково що-небудь забудете.

Стан плоду на 40 тижні вагітності

Ваш синочок або донька, цей маленький ангелок, вже готовийдо виходу в світ. Вас розділяє перепона всього у кілька сантиметрів. Його якосьне хочеться навіть називати плодом – це справжня дитина, тільки як кошеня, щозгорнувся в клубок. Його вага до 40-го тижня становить 3300- 3500г, а зрістприблизно 52 – 53см.

У вашому організмі до кінця вагітності кількість жіночихгормонів естрогенів збільшується, і деяка їх частина перепадає дитині. Тому неварто лякатися, якщо у вашого малюка перші дні після народження будуть злегказбільшені грудні залози. А у дівчаток присутнім невеликі піхвові виділення,іноді з кров’ю. Це нормальне явище для новонароджених, всі ознаки якогозникнуть через кілька днів.

Можливі відчуття на 40 тижні вагітності

Ваші відчуття схожі на ті, що були минулого або позаминулоготижня: ви щогодини прислухаєтеся до себе, щоб зрозуміти, чи не почалисяперейми, і чекаєте якнайшвидших пологів. Будьте терплячі. Ваше дитинча знаєсама, коли йому необхідно з’явитися на світ.

Коли він вирішить, що настав його час, він подасть сигнал, іу вашому організмі запуститься процес пологів. Від дитини, в мозок матерінадійдуть сигнали цитокінів – гормоноподібних речовин, і у вагітної почнутьвироблятися гормони, що стимулюють початок родової діяльності. Чимала рольвідводиться особливому гормону окситоцину. До речі, саме його колють жінкам,коли починають стимулювати пологову діяльність.

Окситоцин викликає перейми, матка починає скорочуватися, ашийка матки поступово розширюється до повного розкриття . Після того, як дитинівідкрили двері, йому нічого не залишається, як назавжди покинути свій першийбудиночок. Вона відправляється в подорож по родовому шляху, в кінці якого йогоприймають спритні руки акушерки. Малюка накривають теплою пелюшкою, обтираютьвід первородного мастила і перерізають пуповину. Так починаються перші хвилинийого життя поза організмом матері.

Необхідне медичне спостереження

Підходить до завершення 40-й тиждень вагітності. Випродовжуєте щотижня відвідувати консультацію і перебувати під наглядом лікаря.Лікар напевно так само скаже вам, що не потрібно панікувати через те, що ви щене народили. Ви можете народити завтра або проходити ще днів десять.

Нормальною вважається вагітність, тривалістю від 38 до 42тижнів. А, починаючи з 43 тижня – переношеною . У цьому випадку лікар призначаєстимуляцію. Запропонувати стимуляцію вам можуть і на 41 або 42 тижні, особливо,якщо вдалому результату вагітності щось загрожує.

Загальні рекомендації

Обов’язково підготуйте самі одяг, в якому будетевиписуватися з пологового будинку. Тільки врахуйте, що ваша фігура, хоч іпостройнішає після пологів, але не до такої міри, щоб поміститися в приталеніплаття або улюблені джинси. Тому необхідно підібрати що-небудь вільніше. Щобуникнути курйозів, краще не довіряти такий відповідальний момент чоловікові.

Ось і пройшли 40 тижнів виснажливого очікування. Скоро визустрінетеся з вашою дитиною. Озирніться назад, згадайте всі свої місяцівагітності: відчуття, які ви відчували, коли побачили заповітні дві смужки,вперше познайомилися з малюком на УЗД, відчули перше ворушіння, інші приємні ізначущі для вас моменти. Запам’ятайте ці відчуття. Може бути й таке, що виніколи в своєму житті більше не відчуєте подібні емоції. Тому у вас залишилосяв запасі всього кілька днів, щоб ще трохи побути в статусі вагітної.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: