Відчуття майбутньої мами  

На 7 тижні вагітності багато майбутніх мам помічають збільшення живота і трактують це, як ознаку вагітності. Насправді матка поки зовсім маленька, а невелике “здуття” живота відбувається за рахунок зниження тонусу м’язів живота і перистальтики кишечника: він не так активний під дією гормону вагітності прогестерону.

У майбутньої мами може почастішати сечовипускання. Причина тому поступове збільшення циркулюючої крові в організмі жінки. Деякі вагітні можуть відзначити, що виник запор або з’явився пронос. Це також “витівки” гормону прогестерону.

Плаксивість і особлива сентиментальність ще один “дзвіночок” вагітності. Музика або фільми можуть розчулити в буквальному сенсі до сліз. Дія гормонів сприяє поліпшенню стану шкіри і волосся. Ці приємні зміни у зовнішності не можуть не радувати майбутніх мам.

Розвиток плода

На 7 тижнів вагітності тіло ембріона має дугоподібну форму, при цьому головка становить половину розміру тулуба. Між головкою і тільцем утворюється звуження – майбутня шия. В області тазового кінця визначається невеликий хвостик.

На цьому тижні у ембріона активно розвиваються ручки: вони подовжуються, кисті вже мають міжпальцеву, але пальчики ще не сформувалися. Ніжки також стають довшими, починають формуватися пальцеві пластинки. Між ніжками утворюється горбок, з якого в майбутньому утворюються статеві органи. Також помітні зміни зазнає лице ембріона: формується носова ямка, з якої надалі сформується ніс, розвиваються вушні раковини, закладаються верхня і нижня щелепи. Трахея ембріона починає витягуватися і розширюватися, формуються майбутні бронхи. Закладаються наднирники.

Важливою подією 7 тижні вагітності є формування пуповини та системи кровообігу між ембріоном і організмом матері (утворюється матково-плацентарний кровотік). З цього моменту поживні речовини і кисень надходять до ембріону з організму матері. На цьому тижні інтенсивно розвивається головний мозок. Він уже здатний посилати сигнали до зачатків м’язів – і ембріон починає ворушитися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.