Аденоїди!

Аденоїди – розростання лімфоїдної тканини, розташованої в зведенні носоглотки позаду носового проходу. Ця тканина може настільки збільшуватися в розмірах, що закриє отвір євстахієвої труби, що з’єднує середнє вухо і горло. Аденоїди зазвичай виникають після перенесених інфекцій або є спадковими дефектами.  

Глоточная мигдалина з початком статевого дозрівання починає зменшуватися, і у дорослих зазвичай атрофується зовсім. Але якщо у дитини вона розростається, тобто з’являються аденоїди, не завжди можна вичікувати, поки само собою станеться їх зворотний розвиток.  

Справа насамперед у тому, що аденоїди ускладнюють, а нерідко роблять і зовсім неможливим дихання через ніс. Через це виникає хронічний нежить, розвивається хронічне запалення придаткових пазух носа, погано вентилюються легені, і організм страждає від нестачі кисню. Дитина зазвичай спить з відкритим ротом, часто прокидається від нападів задухи, а вранці встає млявою, байдужою до навколишнього, скаржиться на головний біль.

Коли аденоїди великі, голос дитини втрачає милозвучність, стає глухим, гугнявим. Крім того, вони можуть прикривати що розташовуються в носоглотці гирла слухових (євстахієвих) труб, і тоді прохідність їх порушується. В результаті нерідко розвивається запалення слухових труб, а в подальшому і середнього вуха, що може привести до істотного зниження слуху.  

Нарешті, змінюється зовнішність дитини. Через те, що у нього постійно відкритий рот і опущена нижня щелепа, особа набуває характерного «аденоїдного» виразу. Нерідко верхня щелепа як би здавлюється з боків, подовжується. Іноді неправильно розташовуються зуби, верхні різці починають значно виступати вперед.  

Щоб запобігти або усунути відхилення у розвитку дитини, обумовлені аденоїдами, лікарі нерідко рекомендують їх видалити. Як правило, оперативне лікування дає хороший, стійкий ефект. Лише в деяких випадках аденоїди з’являються знову. До цього привертають, зокрема, ексудативний діатез, бронхіальна астма, запальні захворювання верхніх дихальних шляхів.

У деяких дітей аденоїди з’являються знову після кору, скарлатини, грипу, оскільки при цих захворюваннях також запалюється слизова оболонка порожнини носа.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: