Алергія у дітей! Як позбутися алергії у дітей!

Харчування при алергії у дітей має включати в себе певний ряд продуктів. Має значення навіть харчування матері під час вагітності: відмічено, що надмірна калорійність її їжі, надмірне споживання солодощів, борошняних страв, каш сприяє розвитку діатезу у новонародженої дитини.
 
Матусь зазвичай цікавить практичне питання: давати чи не давати дитині при алергії їжу, яку він погано переносить? Звичайно, якщо ці продукти не мають істотного значення в харчуванні – наприклад, мед, суниці, какао – і до того ж їх легко замінити, то такі продукти треба абсолютно виключити з раціону. Але від яєць, наприклад, шкода буває відмовлятися – адже вони дуже корисні зростаючому організму.
 
Існує метод так званої специфічної десенсибілізації – поступового «привчання» організму до речовин, які він погано переносить. Можна спробувати «привчити» дитину до яєць, почавши з мінімальної дози – чверті чайної ложки – і щодня, збільшуючи цю порцію: половина чайної ложки, три чверті, ціла ложка, ложка з чвертю і так далі. Подібним чином можна привчити і до молока.
 
Не завжди вдається з’ясувати, чого саме дитина не переносить. У таких випадках застосовують методи неспецифічної десенсибілізації – зниження чутливості, до яких насамперед відноситься дієта: в раціоні різко зменшують кількість вуглеводів, тобто солодощів, каш, білого хліба. 
 
У дітей, які погано переносять деякі харчові речовини, виникає «особливий смак» – велика потреба в кислих продуктах; з цим доводиться рахуватися. Рекомендується давати дитині чай з лимоном, сік лимона, трохи оцту в салат.
 
Прояви алергії у дітей
 
Алергія, або підвищена чутливість організму до деяких нешкідливим речовинам, зустрічається у дітей не так уже й рідко. Алергією по суті є досить поширений в ранньому віці діатез. Багато матерів з досвіду знають, що навіть при незначному порушенні дієти, при найменшій похибці в догляді у таких дітей з’являються попрілості, різні сверблячі висипи, екзема.
 
Прояви алергії досить різноманітні: вони залежать від віку, загального стану дитини, навколишніх умов. У багатьох дітей старшого віку після вживання яєць, молока, шоколаду, меду, суниці і деяких інших продуктів з’являються кишкові розлади.

Реакція організму на такі подразники своєрідна. Іноді це  бурхливі напади болю в животі, здуття і бурчання в кишечнику, рідкий стілець з пластівцями слизу; іноді це багаторазова блювота без підвищення температури і при відносно задовільному загальному стані.
 
Закінчується напад зазвичай настільки ж раптово, як і починається, разюче швидко відновлюється самопочуття.
 
Як, і чому виникає алергія?
 
Це складне питання ще остаточно не вивчене, проте вже зараз не викликає сумнівів, що тут грає роль не тільки спадковий нахил, а й зовнішні причини.
 
Помічено, наприклад, що діатезом частіше страждають діти, що перебувають на штучному вигодовуванні. Мабуть, раннє введення коров’ячого молока, яке певною мірою є «чужорідною» речовиною, по- підвищує чутливість організму. 
 
Роль «провокатора», підвищувального чутливість організму, можуть грати деякі хронічні захворювання, наприклад запалення мигдалин – тонзиліт – та інші запальні процеси, аж до хвороб зубів. Іноді таку шкідливу роль відіграють глисти. Має значення і неправильне харчування – надмірне вживання м’яса, яєць, брак рослинної їжі і вітамінів.
 
Харчова алергія часом розвивається у дітей в період надмірного, надлишкового харчування – коли матусі, прагнучи «поправити» дитину, дають йому занадто багато жирних і борошняних страв.
 
Серед речовин, що викликають незвичайну реакцію, важливе місце займають білки молока; є діти, які погано переносять цей, як правило, найвищою мірою корисний продукт. Погана переносимість молока розвивається у зв’язку з особливостями кормів корови чи кози. Вже давно помічено, що зимова їжа підвищує чутливість організму, а літня – знижує.
 
Деякі дослідники вважають також, що алергію можуть викликати зміни в хімічному складі продуктів, що виникають після неправильного штучного добрива грунту. Є в медичній літературі і вказівки на шкідливий вплив частинок пилу, кіптяви, газів, забруднюючих повітря великих міст. Ці дослідження підтверджуються відомими з практики спостереженнями: дитина, у якого в місті після кожного з’їденого яйця, шматочка шоколаду або ложки меду розвиваються кишкові розлади, набряки, висип, абсолютно безкарно їсть ці продукти в селі.
 
Нарешті, алергії можуть сприяти які небудь хронічні захворювання шлунково – кишкового тракту, наприклад гастрит, погіршують переварювання білків. Недостатньо розщеплені білки, всмоктуючись у кров, підвищують чутливість організму.
 
Перш ніж поставити діагноз алергії, лікар особливо ретельно обстежує дитину, виключає всі інші можливі причини порушення його стану. Зазвичай лікар цікавиться, чи немає у батьків або у кого-небудь в сім’ї алергічних захворювань – астми, діатезу, мігреней. Це може бути непрямим підтвердженням діагнозу.
 
Характерно також, що кишкові розлади алергічної природи часто супроводжуються появою висипу, що нагадує за зовнішнім виглядом опік кропивою, набряком повік, обличчя. Існують і деякі спеціальні дослідження, які дозволяють встановити підвищену чутливість організму.
 
Як попередити подібні розлади? 
 
Основне тут – у правильному режимі харчування дитини, в правильному режимі дня.
 
Дитина повинна багато часу проводити на свіжому повітрі. Свіже повітря сприяє кращому фізичному розвитку, заспокійливо діє на нервову систему. Діти з підвищеною чутливістю організму, як правило, дуже емоційні, вразливі, часто капризні, треба обов’язково виробити для них твердий розумний розпорядок дня.
 
Хворобливих проявів, що виникають «просто так», не буває. Тому треба уважно поставитися до кожного порушення в стані дитини, постаратися з’ясувати причину, а з’ясувавши, ліквідувати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: