Алое – аптечка на підвіконні!

Представники рослинного світу, іменовані лікарськими рослинами, давно знайшли широке застосування в народній медицині, а також використовуються в якості сировини при промисловому виробництві лікарських препаратів. Багато рослин мають цілющі властивості, але є група, яка займає особливе місце і користується величезною популярністю. До їх числа з повною впевненістю можна віднести алое.

Як вирощувати алое

Батьківщиною вічнозеленої невибагливої рослини, сімейства лілійних є острови Барбадос і Кюрасао. У природних умовах рослина може досягати 4-5 метрів у висоту. Адаптоване до кімнатних умов алое вера можна успішно вирощувати на підвіконні.

Плоди алое не встигають визрівати в штучних умовах, тому рослина розмножують шляхом укорінення пагонів. Склад грунту не відрізняється вишуканістю:
1) садовий грунт – 6 частин;
2) визрілий перегній – 2 частини;
3) пісок – 1 частина.

Горщики краще розташовувати на підвіконнях з максимальним освітленням. Алое здатне накопичувати вологу в стовбурі і листі, тому поливати дорослі рослини слід не частіше 1-2 рази на тиждень. Для лікувальних та косметологічних цілей використовуються визрілі листя, кінчики яких починають підсихати. Як правило, вони знаходяться знизу рослини.

Властивості алое

Сік рослини алое відрізняється багатим хімічним складом і містить дубильні речовини, вітамін C, мінеральні солі, катехіни, ферменти, каротиноїди, вуглеводи та інші корисні речовини, що обумовлюють широкий спектр цілющих властивостей. Корисні якості алое умовно можна розбити на кілька груп:

1) запобігання грубого рубцювання тканин і протидія запальним процесам;
2) зволожуючу властивість сприятливо впливають на стан шкіри;
3) заспокійливу дію і зняття подразнень;
4) нормалізація роботи травного тракту;
5) антибактеріальну та загоювальну при хімічних та механічних пошкодженнях шкіри.

Широкий спектр цілющих властивостей алое дає право назвати цю рослину не тільки живою аптечкою, але й косметологічних салоном.

Настоянка алое

На базі алое розроблено безліч лікарських і косметологічних препаратів. У домашніх умовах найбільшою популярністю користується настоянка з однієї частини подрібненого листя, залитих п’ятьма ваговими частинами 70 градусного спирту.

Для догляду за шкірою настоянку використовують як лосьйону. Для підвищення апетиту і при хронічних захворюваннях внутрішніх органів настоянку по одній чайній ложці приймають внутрішньо за пів години до прийому їжі. Важливо не захоплюватися прийняттям засобів і сподіватися на швидкий результат. Сік алое не вважається швидкодіючим препаратом.

Свіжий сік алое можна використовувати зовнішньо для загоєння ран, опіків, а також для полоскання порожнини рота. Слід мати на увазі, що самостійне застосування препаратів з алое має деякі обмеження, тому краще пройти лікарську діагностику. Алое може бути протипоказано вагітним, людям з порушенням сну та іншим категоріям.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: