Банкрутство Греції – цікаві факти!

До півночі 30 червня Греція повинна була заплатити Міжнародному валютному фонду прострочену заборгованість по кредиту в сумі 1,5 мільярда євро. І не зробила цього. Де факто Греція з цього дня є банкрутом. Думаєте в історії цієї країни це сталося вперше? Як же ви здивуєтеся, дізнавшись 12 цікавих фактів з історії та сучасності Греції.

Банкрутство – для Греції це зовсім не новина. Вперше Греція збанкрутувала в IV столітті до нашої ери. Тоді 13 грецьких міст-держав змушені були позичити чималу суму в храмі в Делос. Як ви вже здогадалися, більшість боржників, а саме 80%, так ніколи і не повернули позичені гроші.

греція

У сучасній історії Греція банкрутилась 5 разів. Однак вона не є рекордсменом у світовому масштабі, в два рази більше банкрутували Венесуела та Еквадор. Вперше Греція оголосила про банкрутство в 1826 році, під час війни за незалежність. У 1843 році у Греції знову почалися проблеми з погашенням заборгованості, після того, як гроші, взяті в кредит в 1832 році, пішли на утримання армії і керуючого тоді країною герцога Баварії. Ще одне банкрутство мало місце в 1860 році, тоді ж Греція була вперше виключена з міжнародного ринку аж до 1878 року. Наступне банкрутство не довелося чекати довго – воно було оголошено в 1894 році, коли після повернення на міжнародні ринки, рівень заборгованості країни знову вийшов з-під контролю, а уряд перестав платити за боргами, починаючи з 1893 року. П’яте банкрутство Греції стався під час Великої депресії в 1932 році.

Читайте також: Цікаві факти, які звучать як брехня, але це правда!

Греція перебувала в цілому у фінансовій кризі 90 років – це майже половина всього періоду незалежності цієї країни, яку вона отримала за допомогою Англії, Франції та Росії в 1830 році.

З початку фінансової кризи в Греції «зникло» більше 300 тисяч фірм. Ті, що залишилися, це, в основному, невеликі, сімейні підприємства. У зв’язку зі зниженням споживчих витрат і високими витратами на ведення бізнесу, а також зростаючими боргами, багато з них перебувають на межі банкрутства.

Греція є найбільш корумпованою країною в Європейському Союзі (дані звіту Європейської комісії за 2014). Хабарі в Греції – це повсякденність. Згідно Інституту Брукінгса, корупція в країні оцінюється приблизно в 8-10 відсотків ВВП на рік.

Греки масово ухиляються від сплати податків. Як говориться в доповіді Університету Чикаго за 2012 рік, греки, які займаються підприємницькою діяльністю, занижують свої реальні доходи в податкових деклараціях, щоб не платити податки. За 2009 рік в цілому було «недоплачено» податкових зборів на суму 28 мільярдів євро.

Половина молодих греків – безробітні. Молодь в Греції стоїть в довгих чергах за допомогою з безробіття. Офіційний рівень безробіття серед греків у віці до 25 років – це 49,7%. У минулому році, цей показник досяг 56,4%. Загальний рівень безробіття в цій країні в даний час складає 25,6%.

63,5% дорослих греків живуть разом з батьками. З 2010 року число греків у віці від 18 до 34 років, які не можуть дозволити собі жити окремо від батьків, зросла до 63,5 відсотка (дані Євростату). Єдина країна в ЄС, яка за цим показником «випереджає» Грецію – це Італія.

греция 2

Молоді греки, яким складно звести кінці з кінцями, неохоче заводять сім’ї. Коефіцієнт народжуваності в цій країні знизився до 1,3 навіть у порівнянні з 2009 роком, в якому він становив ще 1,49. Це означає, що грецьке населення буде старіти ще більш швидкими темпами, скоротиться робоча сила, виникнуть проблеми з утриманням зростаючого числа пенсіонерів. Молоді люди у віці до 24 років складають лише 23,9% населення Греції. Для порівняння, в Саудівській Аравії цей показник склав 47%.

Читайте також: Цікаві факти про калорії!

Греція в 5 разів більша, ніж американський штат Массачусетс, але ВВП Массачусетсу в два рази більше, ніж ВВП всієї Греції. ВВП Греції в даний час складає 242,2 мільярда доларів, тоді як ВВП штату Массачусетс – 420,75 мільярда доларів. При цьому американський штат займає площу в 27336 квадратних кілометрів, а Греція – 50949 квадратних кілометрів.

Греція є третім за величиною виробником оливкової олії у світі. Випереджають її тільки Іспанія та Італія. Щороку в Греції виробляється 300 тисяч тонн оливкової олії – стільки ж, скільки важать 1575 блакитних китів.

Кількість викурених греками сигарет на рік на душу населення становить 2 795 штук. Це третій найвищий показник у світі. Для прикладу, в Індії «споживання» сигарет на душу населення складає всього лише 97, тобто в 28 разів менше, ніж у Греції. Так може це і є справжня причина банкрутства Греції? Греки люблять пускати гроші на вітер, в тому числі і з сигаретним димом …

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: