Бензин чи газ. Якому паливу віддати перевагу?

Звертаючись до питання доцільності використання в автомобілі газобалонного обладнання, як альтернативи бензину, необхідно спочатку розібратися, який саме газ мається на увазі.

Сучасні транспортні засоби можуть функціонувати на різних видах “блакитного” палива: метан, пропан, бутан. Метан слід відразу ж виключити з даного списку, так, як його використання – вимагає спеціального дозволу та відповідного, досить дорогого обладнання. До того ж, в двигуні автомобіля, що експлуатується на метані, різко скорочується робочий ресурс, у зв’язку з прискореним зносом деталей поршневої групи. 

Найоптимальнішим видом газового пального сьогодні – вважається пропан, використання якого більш економічно, на увазі його різниці в щільності з бутаном. Застосування газу, як пального в автомобілі – дозволяє отримати досить високий відсоток економії, приблизно, 15%, порівняно з бензином, до того ж, вартість та установка газового обладнання може себе окупити після того, як машина проїде 20 тис. кілометрів.

Проблем із заправними станціями виникнути не повинно, через популяризації даного виду пального – вони сьогодні розташовуються не тільки у великих містах і на трасах, а й на дорогах регіонального значення.

Основною перевагою застосування газу є високий ступінь його екологічності. Виділення СО – значно нижче, і продукти відпрацювання не містять в собі шкідливих сполук свинцю. Крім цього, застосування газу може збільшити робочий ресурс силового агрегату автомобіля, скоротити витрату масла, і обмежити утворення нагару і шкідливих відкладень на стінках циліндрів.

Газ має більш високе октанове число, ніж бензин, це виключає виникнення в двигуні детонації, він працює тихіше і рівномірніше.

Доводи проти газу. Одним з вагомих доводів проти переведення автомобіля на газ – є громіздкість самої установки, яка займає добру половину багажного відсіку, і необхідність обов’язкового дотримання графіка технічного обслуговування обладнання, так як газ – є більш вибухонебезпечним, ніж бензин.

Також, багато автомобілістів дотримуються думки, що використання газу в автомобілі – негативно позначається на його потужності, швидкості, і динаміці при водінні. Через те, що температура в камері згоряння  при роботі на газі набагато вище, ніж на бензині, значно скорочується термін технічної придатності клапанів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: