Бодрум належить до числа найпопулярніших турецьких курортів, і однаково добре підходить і для сімейного, і для молодіжного відпочинку. Розташований він на 300 км на захід від Анталії. Сюди стікаються з Туреччини богемні представники – музиканти, письменники, поети, художники, бізнесмени, меценати – для того, щоб відпочити на чудових пляжах і поринути з головою у яскраві нічні розваги.
 
Перед поїздкою вам варто подивитися каталог готелів Бодрума і визначитися, де ви будете жити. Вибір варто зробити заздалегідь, щоб у потрібний вам час були місця. Тут розташовується шикарна і найбільша європейська дискотека – Хелікарнас, де до самого ранку веселяться і танцюють.
 
Бодруму притаманне дивовижне поєднання місцевих красот: соснові ліси і піщані пляжі золотистого кольору, апельсинові гаї, затишні бухти, де є чиста вода, прекрасні скелі і приголомшливі гори. Клімат Бодрума належить до помірного середземноморського, погодні умови досить комфортні. На погоду більше впливає Егейське море, аніж Середземне. Саме тому тут спека не відчувається так, як в інших частинах узбережжя. У літній час температура повітря становить не більше 30 градусів.
 
Туристам в Бодрумі запропонують європейську кухню і місцеву, а представлено все це різноманіття в місцевих кафе і ресторанчиках. А розташувавшись за столиком турецького кафе на набережній, можна отримувати задоволення від споглядання курсуючи яхт. Відпочиваючи щоразу в Бодрумі, людина обов’язково отримає відчуття непередбачуваності і легкості. Перебування тут просто не може набриднути.
Відмітна особливість бодрумської затоки – те, що в ньому поєднуються Егейське і Середземне моря, а на варті біля входу стоїть замок часів середньовічних лицарів Родосу.Тепле море знаходиться зовсім недалеко від міста, і тому привертає як звичайних любителів поплавати, так і дайверів, які із задоволенням досліджують численні коралові рифи, природні печери, підводні порожнечі гір близько берегів. Затишні невеликі тутешні магазинчики пронизані особливою атмосферою. У них представлено широкий спектр шкіряних виробів. На першому місці бодрумських покупок виступають сандалі, вишивка і килими. Крім того, Бодрум по праву володіє званням центру турецького художнього співтовариства.
У стародавні часи більш відомий під назвою Галікарнас – Бодрум є одним з семи стародавніх чудес світу, а також батьківщиною Геродота і місцем кончини короля Моусолуса в 4 столітті до н.е. Наочний приклад середньовічної архітектури, що належить до 15 сторіччя – замок Святого Петра або Бодрум в гавані. У наші дні в ньому розміщується будівля Музею підводної археології, де представлені експонати епохи Бронзового століття. А саме музейне відвідування можна продовжити прогулянкою на півострів Бодрум. Мавзолей, збудований королівською вдовою Артемізії для короля Моусолуса другого після його смерті, належить до найдавніших бодрумських пам’ятників. Ця будівля – одне з чудес древнього світу, у висоту вона сягає 50 метрів. Найбільш відомою пам’яткою є замок Святого Петра. Будівництво його було розпочато в 1400 році, коли проходили походи лицарів ордена Святого Іоанна. Амфітеатр, що розкинувся на схилі пагорба – один з безмовних свідків бодрумської історії. Його побудова відноситься до часів еллінів (близько 330-30 гг.до н.е.), він був трисекційний (місця для аудиторії, оркестру та сцени), місткістю до 13 000 чоловік.
 
Після проведення в 1973 році розкопок амфітеатр став доступним для туристів. Розташовані на заході міста ворота – ще один визначний шедевр. Раніше це була частина стін міста. Під час вторгнення Олександра Великого в Галікарнас ці ворота значно сприяли міській обороні. Однак Олександр все таки зумів захопити місто. І за винятком єдиної будівлі – Мавзолею – всі інші були зруйновані.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.