Брусниця – цілюща сила для вашого організму.

Своєчасна турбота про власне здоров’я надзвичайно важлива. Щоб не доводити ситуацію до операцій та інших болісних процедур, рекомендується час від часу відвідувати лікарів на предмет планового огляду і проводити профілактичні заходи з попередження різних захворювань. Щоб не напихати організм непотрібними хімічними препаратами, на початковому етапі можна обійтися природними засобами, наприклад, листям і ягодами брусниці.
Цілющими властивостями, якими володіє цей чагарник, відомі з давніх пір, і сьогодні він широко використовується в народній медицині. Вітаміни, органічні кислоти, пектини, мінеральні солі, харчові волокна – все це робить брусницю надзвичайно корисною. Так, наприклад, з її листя роблять відвари, чия дія перешкоджає подагрі, сечокам’яній хворобі, циститі. Ягоди використовуються в медичних цілях для лікування артриту, цукрового діабету, ревматизму, туберкульозу, цинги, анацидного гастриту, зниженні різкості зору (людям, охочим поліпшити зір, рекомендують також чорницю).
Пити брусничний сік і настої радять гінекологи пацієнткам, що зазнають різні жіночі нездужання або бажають зберегти вагітність. Цим корисні властивості брусниці не обмежуються – їх набагато більше. Вживати її радять при будь-яких неполадках з печінкою, серцево-судинною системою, нервовою системою, артеріальним тиском. Безумовно, з серйозними захворюваннями на запущеній стадії одна брусниця не впорається, і необхідно посилити заходи усіма можливими засобами, в тому числі і лікарськими препаратами, прописаними вам відповідним лікарем.

Примітно, що використовується ця ягода часто і в косметичних цілях. Так, якщо вам пощастило зібрати або придбати її, то за допомогою косметичних масок, які запросто можна приготувати в домашніх умовах, ви поліпшите колір обличчя, пружність шкіри, вирішите проблему з її недостатньою зволоженістю і позбавитеся від перших зморшок. У омолоджуючі і зволожуючі маски з брусниці для більшого ефекту можна додавати мед, протертий сир або оливкове масло, проте не забувайте про можливість індивідуальної непереносимості того чи іншого компоненту.
Для того щоб цілющі властивості ягоди зберігалися, тримати її потрібно подалі від прямих сонячних променів. Заготовлювати брусницю краще пізно восени, і якщо ваших заготовок буде достатньо, то ви зможете використовувати їх у міру необхідності до наступної осені.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: