Будапешт – перлина Дунаю.

Уздовж берегів величної річки Дунай розташовується безліч красивих міст, але лише Будапешт був удостоєний звання перлини цієї річки. Подивившись на всю красу цього міста, розумієш, що своє звання він отримав по праву. Будапешт є дев’ятим за кількістю населення містом Європи, і першим в Угорщині.
 
Свою історію це місто веде аж з першого століття до нашої ери. Тоді на місці сучасної столиці Угорщини проживали поселення Кельтів (предків нинішніх Угорців). Жителі цих поселень займалися торгівлею (цьому сприяло те, що через цю територію проходив великий торговий шлях) і ремісництвом. Після них, в першому столітті вже нашої ери сюди прийшли римляни. В результаті чого, кельтське поселення перетворилося на Аквінкум -адміністративний центр римської провінції під назвою Паннонія, яка мала населення в 30 тисяч осіб. Завдяки приходу римлян тут з’явилися перші дороги і деякі комунікації тих часів.
 
Нинішні жителі – угорці прийшли сюди тільки наприкінці дев’ятого, початку десятого століть. Вони обрали місцем свого проживання теперішній район Будапешта – Белварош. Для захисту від набігів збоку сусідів, королем Білом IV було прийнято рішення обнести місто по периметру захисними спорудами. Починаючи з 16 століття протягом 150 років для Угорщини настало лихоліття, в перебігу якого,вона практично зупинилася в своєму розвитку. Справа в тому, що в цей час Угорщина була під владою завойовників – Османської імперії (сучасної Туреччини). З причини свого жорсткого менталітету, турки воліли нічого не створювати тут, а тільки руйнувати.
 

Бурхливий розвиток угорської держави почався в середині 19 століття і зокрема міста Пешта як великого торгового центру Європи. Об’єднання трьох міст відбулося в 1873 році.
 
Влада і місцеві жителі Будапешта дуже дбайливо ставляться до своїх пам’ятників своєї історії (ось чому б нам не завадило у них навчитися!). Для їх утримання і реставрації виділяються величезні суми грошей. Завдяки таким діям з року в рік сюди приїжджають сотні тисяч туристів. Тут настільки багато культурно-історичних місць, що за один день їх розглянути фізично неможливо. Тому якщо вже відвідувати угорську столицю, то необхідно виділити для цього достатньо часу. Наприклад, тиждень. Звичайно,існують, так звані екскурсії одного дня, але все-таки, щоб дійсно перейнятися духом цього прекрасного місця, потрібно не поспішаючи пройтися по всіх вуличках міста.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: