Бультер’єр, особливості породи.

Бультер’єр – кремезний і міцний пес середнього розміру. У нього оригінальна зовнішність (завдяки «римському профілю») і, що важливо, величезне почуття гумору.  

Бультер’єра називають гладіатором собачого світу неспроста – ці собаки вміють і, чого гріха таїти, люблять побитися із собі подібними. Саме через це багато людей вважають цю породу собак агресивною. Але насправді, при правильному вихованні, з цих безстрашних і енергійних псів виростають прекрасні домашні улюбленці.

Історія виникнення  б<="font-size: 12px; line-height: 19.200000762939453px; text-align: justify;">ультер’єрів

Батьківщиною породи є Англія. Саме тут на початку XIX століття можна було зустріти прабатьків бультер’єра – олд-буль-енд-тер’єрів, що виникли в результаті схрещування старотипних бульдогів і білих тер’єрів. Бульдогів раніше використовували в якості «бойових» собак – вони «билися» з биками: пес повинен був вхопити міцніше рогату тварину за ніс і тримати до тих пір, поки бик не обвалиться знесилений спробами скинути тварина.

Щоб удосконалити бойові навички, зміцнити мускулатуру і передати собакам більш потужний захоплення щелеп, бульдогів схрещували з іншими породами. Найчастіше з білим тер’єром – їх в ті часи в основному використовували для лову щурів і мишей. Нащадки цих двох порід були міцні, збиті, невеликі, азартні, рухливі і витривалі собаки – саме те, що треба для бою з биком. Їх стали називати олд-буль-енд-терьерами або просто буль-енд-терьерами. Після заборони цькування собаками биків, в 1835 році, нова порода стала застосовуватися в змаганнях з цькуванні щурів, а трохи пізніше – для бою собаки з собакою.

Своїм зовнішнім виглядом сучасний бультер’єр зобов’язаний Джеймсу Хинксу – цей ентузіаст спочатку додав породі крові далматина, а потім діти і внуки собаківника «працювали» над «оформленням» профілю буля. В

Характер б<="font-size: 12px; line-height: 19.200000762939453px;">ультер’єрів

Бультер’єр – це собака не для всіх, не кажучи вже про те, що така порода категорично протипоказана новачкові в кінології. І справа тут зовсім не в тому, що ці собаки неврівноважені, агресивні непіддатливі дресируванню, зовсім ні. Навпаки, це дуже розумні собаки, які, вловивши слабкість духу власника, зможуть дуже швидко стати господарем становища.  

Сьогодні до бультер’єр ставляться з острахом – ЗМІ зробило з цих милих звіряток некерованих монстрів і лютих вбивць. В цьому є трохи правди. Справа в тому, що б<="font-size: 12px; line-height: 19.200000762939453px; text-align: justify;">ультер’єри, які не отримують належної уваги, яких не виховують та не дресирують, або навпаки, з самого раннього віку «розвивають в них злобу», можуть стати зловісними хижаками, так як ці собаки реально здатні на спалахи агресії. Що стосується нападу, то на людей нападають психічно неврівноважені бультер’єри або погано виховані своїми власниками. Насправді собаки цієї породи розумні і ласкаві, добрі і вірні, сильні і мудрі.  Дуже часто вони ревниві і примхливі, як діти, тому, знову ж таки, щоб не допустити непорозуміння, з щенячьего віку вихованцеві треба пояснювати, що йому дозволено, а що – ні.  

Всі бультер’єри гіперактивні, причому, це рідко проходить з віком, тому що собаки цієї породи до старості залишаються такими собі «енерджайзер». Вашому вихованцеві обов’язково знадобиться великі фізичні навантаження і довгі прогулянки, щоб він був щасливий.  

Відповідно до стандарту породи, агресія для цих собак нетипова, втім, як лякливість і боягузтво. Це врівноважені й адекватні тварини, яких може зіпсувати відсутність виховання і вседозволеність. Правильно вихований пес ставиться спокійно до людей, без злоби. Але це зовсім не заважає бультер’єру бути прекрасним захисником і охоронцем.  

Бультер’єри обожнюють дітей – вони можуть годинами грати як з малюками, так і з підлітками, але, чим менша дитина, тим уважніше треба бути батькам. Справа в тому, що  собаки цієї породи дуже сильні пси, і вони не завжди можуть розрахувати силу. Пес може випадково штовхнути дитини або боляче вдарити головою.  

Булі дуже вперті, тому необхідно з дитинства на корені присікати непокору.  

Соціалізації цуценяти треба приділяти багато уваги, щоб привчити вихованця до інших собакам і тварин. І все одно, часто бультер’єри заводять бійку раптово, без попередження, тому треба уважно стежити за вихованцем на прогулянках.  

Бультер’єр – це складна порода собак, тому заводити її недосвідченим собаківникам можна. Власник буля повинен бути сильним і впевненим у собі, у його має бути багато вільного часу, який він зможе приділяти собаці.

Догляд за бультер’єром

Бультер’єра не можна тримати на ланцюгу в будці, так як вони погано переносять вогкість і холод. До того ж буль на ланцюзі дуже скоро здичавіє. Собаки цієї породи ідеальні кімнатні вихованці – вони невеликого росту, не займають багато місця, у них коротка шерсть і немає слюновиділення. Булей навіть не потрібно купати – достатньо витерти вологою ганчіркою, а під час линьки вичісувати щіткою.

Найголовніше – ваш пес повинен багато і часто гуляти, щоб він зміг виплеснути свою енергію, тоді й вдома він поводитиметься смирно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: