Бумеранг – винахід австралійських аборигенів!

встралійські аборигени оповиті ореолом таємничості і романтизму. Племена корінних народів Австралії відомі європейській людині, мабуть, навіть краще, ніж індіанці чи народи Африки.
 
Але ось що цікаво – ми іноді занадто підносимо австралійців, приписуючи їм ті якості, навички та вміння, якими вони не володіли. Адже насправді вони прості люди, хоча й належать до окремої раси і розвивалися відокремлено від решти всього світу.
 
Одне з помилок європейців, що стосується аборигенів Австралії, відноситься до бумерангу. Традиційно вважається, що бумеранг – унікальна і незвичайна зброя – була винайдений і використовувалиася тільки в одному місці, в Австралії. Бумеранг нібито був створений австралійцями кілька тисяч років тому і ніякі інші народи не додумалися до створення такого інструменту. Звідси виник міф, що бумеранг – дар інопланетних істот. Про причетність інопланетян до винаходу бумеранга ми навряд чи колись дізнаємося, а от твердження про одноособове використанні цього снаряда австралійськими аборигенами – легко спростовне. Так, найбільшу популярність бумеранг придбав саме завдяки корінним австралійцям. Однак зараз можна зробити висновок, що трапилося це тому, що цивілізація аборигенів Австралії за останні тисячоліття не зазнала помітних змін. Простіше кажучи, культура і саме життя австралійців надовго «заморозилися» і принесли в наш час багато речей з глибокої давнини. У тому числі і бумеранг.
 

Ця думка підтверджується кількома знахідками, зробленими в різних місцях Землі. Зокрема, при розкопках в Єгипті були знайдені предмети, що сильно нагадують бумеранг. Крім того, існує кілька давньоєгипетських зображень людей, що несуть в руках вигнуті предмети, знову-таки нагадують бумеранги.
 
Археологічні знахідки, зроблені на території сучасного Ірану, говорять про те, що бумеранг як мисливську та військову зброю використовувався в Месопотамії (і багатьма народами Південно-Східної Азії) більше п’яти тисяч років тому. Також бумеранг був відомий і древнім народам, що жили кілька тисячоліть тому на території сучасної Індії. Мало того – бумеранг, виконаний з дуба, був знайдений в Нідерландах. Радіовуглецевий аналіз показав, що вік цієї зброї перевищує два тисячоліття. Так що про бумеранг, мабуть, знали і древні європейці.
 
Але до нашого часу дійшли тільки бумеранги австралійських аборигенів. Це грізна зброя в умілих руках, воно масивно, може літати на відстань до 200 метрів і наносити значні пошкодження. Хоча не кожен бумеранг повертається в руку його власника – є бумеранги, пристосовані тільки для прямолінійного польоту. Так що повір’я про те, що бумеранг обов’язково повернеться в те місце, звідки він був кинутий, також є міфом, вигаданим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Илья

    :mrgreen:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: