Чи обов’язковий медогляд для водіїв?

Всім українським водіям доведеться проходити регулярні медичні огляди та отримувати мед довідки. 

 
Набрав чинності наказ № 65/80 Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я України від 31.01.2013 року, в якому прописані порядок, строки та особливості проведення обов’язкових медичних оглядів для водіїв.
 
Огляди розділені на чотири види. Попередній огляд покладено учням автошкіл, періодичні огляди будуть проходити водії, що не працюють за наймом,щорічні та щозмінні огляди покладені водіям підприємств, які обслуговують пасажирів і перевозять вантажі. Також будуть позачергові огляди у разі погіршення стану здоров’я водіїв. 
 
Документом визначені терміни проходження медоглядів. Водії у віці до55 років зобов’язані проходити медичний огляд кожні 10 років, від 56 до 75років – кожні три роки, особи старше 76 років зобов’язані ходити до лікаря щорічно.
 
Водії, які працюють за наймом, зайняті у перевезеннях пасажирів та вантажів, зобов’язані проходити медогляд щорічно, перед кожним виходом в рейс і після нього. Втім, у документі не прописано процедуру контролю пройденого медогляду звичайними водіями. На сьогоднішній день інспектор вправі вимагати у водія тільки права, техпаспорт і поліс ОСАЦВ в разі складання протоколу. Пред’явлення медичної довідки інспектору поки не прописано ні в одному документі.
 
Відзначимо, що на сьогоднішній день в Україні не складає ніяких труднощів пройти медогляд і отримати довідку фіктивно. На даному етапі звичайним фізособам медичної довідки вимагається тільки для відвідування автошкіл і подається в ДАІ разом з іншими документами для оформлення водійського посвідчення. Вартість придбання довідки без відвідування лікаря становить200-250 грн.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: