Відрубана частина хробака помре, а не “перетвориться” на нового! Тому що у нього теж є “голова” і “хвіст”, але це скоріше умовні назви. Правильніше буде сказати – передня половина тіла і задня половина тіла.
 
Так от, у більшості видів дощових черв’яків здатністю до регенерації володіє тільки передня половина тіла. Тому ні про яке розмноженні дощових черв’яків шляхом їх перевербування мова йти не може.
 
Черв’яки розмножуються статевим шляхом, використовуючи перехресне запліднення. Кожен дорослий черв’як володіє і жіночої і чоловічої статевими системами (тобто дощові черв’яки – гермофродити). Усередині кожного хробака є кокон, вже всередині якого запліднюються і розвиваються яйця, після чого з кокона виходять маленькі черв’ячки, які в свою чергу досягають розмірів дорослих черв’яків через 3-4 місяці.
 
Для кротів, наприклад, дощовий черв’яки найулюбленіші ласощі. І кроти іноді запасають у своїх коморах дощових черв’яків. Вони їх збирають, відгризають їм «голови» і складають у своїх нірках про запас їх “хвости” (задні половинки тіла). І, тим не менш, кроти не завдають такої шкоди популяції дощових черв’яків, як людина з лопатою. Тому краще перекопувати землю вилами. На цілині це зробити, звичайно, неможливо. Але якщо у вас вже сталий город, то намагайтеся перекопувати його вилами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.