Чи шкідливо курити кальян?

Всі ми не раз задавали собі питання про те, чи шкідливо курити кальян, адже склалися думки які, кардинально відрізняються одна від одної. Але в цій статті ми проаналізуємо всі відомі факти куріння цього екзотичного східного приладу.
 
Однозначної відповіді на питання чи шкідливий кальян – немає, але є вельми вагомі факти, які говорять про відносну безпеку куріння кальяну.
 
Перше, що варто відзначити, так це сам пристрій. Коли людина робить затяжку, дим починає спускатися вниз від чаші, через шахту в колбу, в якій міститься рідина, і вже після цього через мундштук потрапляє в організм. Така конструкція дозволяє знизити вміст нікотину і смол в димі до мінімуму, так як дим, який ми в кінцевому підсумку вдихаємо, на 80-90% складається з водяної пари. Але, незважаючи на це, така система очищення не гарантує стовідсоткового очищення від всіх шкідливих речовин. Так, наприклад, в стандартній пачці тютюну для кальяну вагою 50 грам міститься, приблизно, 0,05% нікотину. На один сеанс куріння в кальян кладуть близько десяти грамів тютюну, що приблизно дорівнює 25 мг нікотину. Якщо взяти до уваги, що вода в кальяні може очистити близько 80% нікотину, то по завершенню куріння людина отримає дозу нікотину рівну 0,5 мг, що відповідає одній легкій сигареті.

Незважаючи на такі показники, рідко побачиш людину, яка сама викурити весь кальян, тому ця доза розподіляється на всіх. Ще один плюс в сторону куріння кальяну, це те, що в кальянном димі чадного газу в 13 разів менше, ніж у звичайній сигареті. Але не варто забувати, що якщо людина курить сигарету, то це у нього віднімає не більше п’яти хвилин, при цьому людина робить близько 8-9 затяжок, тоді як сеанс куріння кальяну може тривати 40 хвилин і більше, а кількість затяжок може досягати ста. У такому випадку високий вміст чадного газу негативно позначається на всьому організмі людини. Так, наприклад, потрапляючи в легені, чадний газ набагато швидше, ніж кисень сполучається з гемоглобіном, блокуючи його. В результаті чого організм людини страждає від кисневого голодування, а найбільше від цього страждають головний мозок і нервова система.
 
Складно сказати, наскільки сильним є негативний вплив куріння кальяну на здоров’я людини. Але можна з упевненістю сказати – незважаючи на те, що за допомогою кальяну можна мінімізувати попадання шкідливих речовин в організм, він все одно не є цілком нешкідливим для організму. А, виходячи з усього перерахованого вище, можна зробити лише один висновок: незважаючи на те, що кальян менш шкідливий, ніж сигарети, куріння його, безсумнівно, завдає шкоди вашому організму, і тільки вам вирішувати піддатися чи ні на спокуса східної казки, або знайти задоволення в чому-небудь іншому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: