Що з’явилося більше сорока років тому ультразвукове дослідження, що активно проводиться у вагітних жінок, в наші дні зустрічає чимало тривожних обговорень. А що, якщо воно небезпечно для дитини? А раптом малюк відчуває біль або страх під впливом апарату? Чи сприяє процедура УЗД перериванню вагітності і чи не може воно стати причиною серйозних патологій? Одні жінки увірували в шкодочинність цієї процедури, інші ж сприймають УЗД як забавну розвагу, можливість помістити в фотоальбом перші знімки дитини, зроблені ще до його народження.

 
УЗД – користь чи шкода?
 
Це дослідження призначене для контролю над станом плоду. Найперше звернення до фахівця допомагає переконатися, що плодове яйце закріпилося в матці і підтвердити або виключити анембріонію або загибель зародка. Проводиться вона на самих ранніх термінах вагітності, за допомогою трансвагінального датчика.
 
Чи небезпечно це? Датчик вводиться в піхву дуже акуратно і має невеликі розміри. Таке УЗД абсолютно безпечно і необхідна при підозрі на завмерання або позаматкову вагітність. Ідеальний час для проведення – з 5 по 6 тиждень, на цьому терміні серцебиття вже прослуховується, а розміри плодового яйця дозволяють визначити точної вік зародка і скорегувати передбачувану дату пологів.
 
Наступне дослідження буде проходити відповідно до проведеними скринінгу і дозволяє перевірити не тільки відповідність розмірів плода нормі, але й виміряти товщину комірного простору і розмір носової кістки у малюка. Проводиться воно звичайним способом, через брюшну стінку.
 
Третє УЗД дозволить оцінити стан плаценти і положення дитини в матці. Можливо, за його підсумками буде прийнято і остаточне рішення про спосіб пологів. Останнє дослідження може проводитися на початку пологової діяльності – в період переймів.
 
Чи потрібно боятися УЗД?
 
Зайва недовірливість в період вагітності притаманна кожній жінці. Але контролювати власні страхи необхідно, інакше шкоди може бути завдано хвилюванням і тривогою мами до і під час проведення процедури. Саме ж дослідження проводиться вже не одне десятиліття, при цьому негативного впливу на плід не виявлено.
 
Чи можна проводити УЗД за бажанням?
 
У нормі, при відсутності загрози або підозри на генетичні відхилення, УЗД призначають тричі за весь період вагітності. Звичайно, зловживати цією процедурою через бажання поспостерігати за малюком або розглядати її стать – зовсім не обов’язково, але при появі побоювань або підозр провести додаткову процедуру буде не зайвим. Зазвичай напрям на контрольні УЗД видає лікар, але якщо впевненості в якості апаратури або рівні майстерності фахівця немає, можна звернутися в інші клініки або медичні центри, оснащені більш сучасним обладнанням.
 
Коли УЗД стає необхідністю?
 
У деяких випадках відвідувати кабінет узіста доведеться часто. Жінки, які пройшли через кесарів розтин, повинні обов’язково спостерігатися у спеціаліста, який контролюватиме стан рубця. Додатковий контроль може бути призначений і за наявності складної вагітності, патологічних станах плоду або матері. Загроза переривання вагітності, кровотечах, підозрах на відсутність серцебиття – всі ці стани потребують додаткового контроля фахівця з проведення ультразвукового дослідження. Наявність кіст і пухлин також є приводом для контролю за допомогою УЗД, оскільки вагітність може спровокувати їх зростання.
 
В даний час УЗД допомагає оперативно і точно стежити за можливими відхиленнями і ризиками, а значить – дає можливість своєчасно втрутитися і провести необхідне лікування. Постарайтеся зберігати всі результати дослідження – вони можуть знадобитися в будь-який момент і допомогти лікарю точніше оцінювати ситуацію, своєчасно попереджаючи ризики.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.