Чи вигідно розводити страусів?

Страус в нашому уявленні – птах дуже екзотичний, якого можна побачити в зоопарку або в цирку, але ніяк не на фермі… Між тим, цей стереотип зустрічає все більше спростувань.  

Давайте придивимося до страуса уважніше. Дорослий страус-самець важить 160 кг – порівняйте це з такою звичним для наших країв сільськогосподарським птахом, як курка .. перевага очевидна, особливо якщо врахувати, що вихід чистого м’яса на кожну тушу становить 50% – це чи не рекорд серед сільськогосподарських тварин.

Живуть страуси досить довго для птахів – до 70 років, причому з них 30-40 років розмножуються, починаючи з трирічного віку, якщо це самка, або з чотирирічного – якщо самець.  

Що стосується яєць, то і в цьому плані продуктивність страусиних самок вражає: багато самок здатні дати до 100 яєць протягом одного сезону, причому з кожних 20 яєць 18 опиняються заплідненими. Пташенята вилуплюються через 43 дня, і вже в цей момент важать більше кілограма, а до однорічного віку досягають 110 кілограмів.  

Страуси в Україні виживають – і вельми непогано. Ті, хто займається розведенням страусів в нашій країні, стверджують, що ці птахи спокійно і без всяких наслідків для здоров’я … розгулюють по снігу в 30-градусний мороз! А в приміщенні для них цілком достатньо 15 градусів вище нуля. Важливо і те, що ці птахи відрізняються «залізним» імунітетом – хворіють вкрай рідко, а будь-яких епідемічних захворювань серед них практично не спостерігається.  

Якась особлива наддорога екзотична їжа, яку доведеться возити за тридев’ять земель, їм теж не потрібна – страуси прекрасно їдять капусту, бадилля, будь-яку траву, бобові.  

Що потрібно для страусів обов’язково – так це просторий вольєр, їм необхідно досить багато вільного простору, не менше 5 квадратних метрів на кожну птицю.  

Якщо вибирати вид, який найкраще розводити, то найрозумніше зупинити свій вибір на африканському чорному страусі. Цей вид одомашнений вже більше 120 років, досвід накопичено солідний. Африканські чорні страуси розмножуються на порядок активніше інших видів, а також відрізняються спокійним, миролюбним характером. Ось тільки підходити до них з сережками у вусі або з іншими прикрасами на тілі не рекомендується – можуть «поцікавитися».  

Деякі труднощі можуть виникнути з реалізацією продукції. Звичайно, страусине м’ясо – річ смачна, порівнянна за смаком з телятиною, та й корисна – воно багате білками і мікроелементами, а ось холестерину в ньому мало, так що його сміливо можна віднести до дієтичних продуктів. Що ж до страусиних яєць, то прихильники здорового харчування надають перевагу перед курячими яйцями з-за високого вмісту жирних кислот і холестерину – а ось в страусиних яйцях цих шкідливих речовин дуже мало …  

Страусина шкіра – теж річ хороша: гнучка, стійка до намокання і зносу, що володіє неповторним візерунком.   Біда в тому, що продукція страусівництва, по-перше, незвична для вітчизняного споживача, по-друге, коштує дорого. Втім, як показує практика, навіть на дорогі продукти знаходяться свої покупці, а упередження споживачів долається добре поставленої рекламою.  

Та й продавати продукцію страусівництва можна не тільки в роздріб: страусовий жир використовується при виробництві косметики, кігті і шкаралупа яєць – для виготовлення сувенірів.  

Що ж до незнайомства наших співгромадян зі страусівництва, то і з нього можна отримати прибуток: незнайоме – значить, цікаво! Отже, можна витягти додатковий прибуток, організовуючи екскурсії на ферму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: