Чиста машина, як і доглянуте взуття помітно підвищує статус їхнього власника. Якісно помити свій автомобіль стає такою ж звичною потребою як чистити зуби. Зростає парк автомобілів, ще швидше освоює цей засіб пересування, найбільш вимоглива до чистоти й акуратності, слабка половина людства.  

Перспектива створити свій бізнес у цій сфері стає привабливою. В принципі, щоб мити машини багато знань і розуму не потрібно. Тут більш затребувані працьовитість, акуратність, гранична відданість чистоті, комунікабельність.  

Як організувати бізнес на автомиці, з чого почати?

Щоб уникнути неприємностей у майбутньому, перш, треба вивчити всю нормативно-правову базу від загальних законів про підприємництво до правил за санітарно – екологічного функціонуванню подібних підприємств. Потім, з олівцем і калькулятором прорахувати всі необхідні витрати і очікуваний прибуток. І нарешті, коли ви прийняли остаточне рішення, сідайте за складання бізнес-плану.  

Практикуючі фахівці стверджують, що рентабельність автомийок становить від 20 до 40%. Витрати на придбання мінімального обладнання (апарат високого тиску, пилосос, обладнання для хімчистки, система очистки води) приблизно $ 10 000 окупаються за один рік. Якщо обладнати мийку на три бокси, то на погашенні кредиту піде трохи менше 3-х років. Приблизно 40% витрат складає оплата за воду, електроенергію, опалення, витратних матеріалів, 30% оплата праці і податків.  

Необхідне приміщення для одного мийко-місця повинно бути не менше 60 кв. метрів (6х10). Можна орендувати приміщення, можна купити і переобладнати його, а можна побудувати. Якщо будувати, то витрати на будівництво в умовах мегаполісу складуть приблизно по $ 300-350 за кв. метр. Таким чином, доведеться викласти від 18 до 20 тис. доларів за один бокс.  

Вирішальне значення має вибір місця розташування мийки. Якщо мийка розташована в затишному місці, то можна розраховувати тільки на постійних клієнтів і рекламу. Якщо ж мийка стоїть поряд з великими автостоянками, авторинку, біля жвавої траси або на в’їздах в місто, то до звичайної клієнтурі додасться ще й велике число випадкових автовласників.  

При плануванні необхідно враховувати пору року. Найбільш «брудні місяці» навесні і восени. В цей час у мийника буде дуже багато роботи відповідно і доходи підприємства. Влітку і взимку, можливо, доведеться скидати ціни. Позитивно позначається на збереженні бізнесу в цей період розміщення поруч відкритою намети, де можна, сховавшись від сонця попити холодної водички або злегка перекусити. З часом можна відкрити поруч бокс шиномонтажу і заміни масла або магазин автозапчастин.  

Особливе значення при наданні цієї популярної послуги набуває культура обслуговуючого персоналу. Привітність, ввічливість, тільки позитивна реакція на запити клієнтів, комунікабельність найнеобхідніші якості працівника сфери послуг. Прояви цих якостей особливо очікують від вас власники дорогих іномарок, літні дами і незаміжні дівчата. Для цієї категорії навіть проста буденна процедура перетворюється на маленький привід для задоволення власного чистолюбства.  

Таким чином, вклавши відносно невеликі гроші, засвоївши деякі правила взаємини з автовласниками, можна через деякий час жити безбідно і будувати плани примноження капіталу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.