Чим гладили одяг в старовину?

Прасування – це унікальний процес, що дозволяє перетворити мятую тканину в красивий і охайний одяг. Чим же гладили одяг наші предки?
І їжаку зрозуміло, що праска винайшли порівняно недавно. До цього людство використовувало зовсім інші способи прасування білизни та одягу.
Камінь. Першим і, мабуть, самим примітивним предметом для прасування одягу був великий плоский камінь. На твердій поверхні розстилали одяг і придавлювали її іншим каменем.

Рубель і валик. Ще один стародавній спосіб прасування. На рівну палицю намотували білизну і прокатували по рифленній дошці за допомогою стільниці. Ця технологія, до речі, до недавнього часу застосовувалася в багатьох прасувальних машинах.
Жаровня з вугіллям. Вугілля поміщали усередину спеціального корпусу і закривали кришкою. Пізніше на зміну вугіллю прийшла парова праска, але і вона протрималась недовго. Поширення електрики подарувало світові першу праску з електричною спіраллю, представлену в 1881 році на виставці в Парижі.
 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: