Чим корисна морква?

Морква має багато корисних властивостей, це – золота комора поживних речовин або справжній “супер-продукт”. Оскільки має дуже цінні поживні речовини, багата вуглеводами, застосовується як основний носій корисної енергетичної цінності, має велику кількість вітамінів А, С і каротину, завдяки яким забезпечується колір моркви. 

Наше тіло має різні корисні наслідки при споживанні каротину з моркви в залежності від способу приготування цього овоча. Якщо гризти її свіжою, використання організмом каротину складає всього 2%, 18% – при приготуванні (варінні без масла або інших жирів), а при варінні і подрібненні з додаванням рослинних або тваринних жирів, наприклад, сметани – цілих 82%. 

Також морква є хорошим джерелом волокна (містить пектати кальцію), вітаміну С і калію. Хоча морква містить багато природних цукрів, клітковина запобігає тому, щоб ці цукру швидко переходили в кров і могли викликати підвищену секрецію інсуліну. 

Морква є чудовим джерелом антиоксидантів – бета-каротину, який запобігає в організмі серцево-судинні захворювання, пухлини і допомагає поліпшити зір. Дослідження показали, що, принаймні, одна морква в день знижує ризик виникнення серцевого нападу на 60%. 

Вчені стверджують, що дієта, збагачена морквою, дозволяє організму боротися з афлатоксинами. Різнобічна дієта з підвищеним споживанням моркви, селери і петрушки підвищує стійкість організму і допомагає в боротьбі з афлатоксинами (вони можуть потрапити в організм через молоко, крупи, мигдаль, арахіс, картопля і кукурудзяну муку). 

Морква також діє як сечогінне. Цей овоч стимулює фізичний розвиток у дитячому віці, зміцнює кістки і збільшує опірність організму до інфекцій. Також збільшує число червоних кров’яних клітин, запобігає анемії і заспокійливо діє на печінку. Завдяки солодкому смаку і високої засвоюваності, морква є одним з перших овочів, які вводяться в раціон немовлят. 

Особливе значення морква має для курців, щоб отримати достатню кількість вітаміну А. Бензопірен, компонент сигаретного диму, значно знижує кількість даного вітаміну в організмі, що збільшує ризик емфіземи і раку легенів. Те ж саме стосується пасивних курців. Тому морква повинна входити в регулярне споживання курців і людей, які змушені знаходитися поряд з курцями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: