Чим корисне молоко?

Ще кілька десятків років тому в користь молока ніхто б не засумнівався. Але сьогодні світове співтовариство веде багато суперечок з цього приводу, стверджуючи, що його позитивні якості сильно перебільшені. Проте в одному вчені сходяться: якщо знати деякі правила і дотримуватися їх, то можна «вичавити» з молока максимум користі.

Додатково до всього молоко користується колосальною популярністю в світі. Воно є одним з основних інгредієнтів у багатьох рецептах, з нього готують кисломолочні продукти і морозиво.

Склад молока

Відразу слід застерегти, що найбільшою кількістю мікро- і макроелементів володіє тільки парне молоко. Його основна властивість в тому, що перші дві години після отримання, в ньому не розмножуються бактерії і воно зберігає свій повний хімічний склад.

Кип’ячене або магазинне молоко теж містить в собі деякий корисні елементи, які змогли не розчинитися під час теплової обробки, але його все ж переважно вживати для поповнення сил та отримання поживних речовин, а не для отримання вітамінів.

Вважається, що молоко дуже багате кальцієм і магнієм. Це дійсно так, але при стерилізації, коли за лічені частки секунди молоко нагрівається аж до 140 градусів, ці мінеральні речовини з молока можуть просто згорнутися і зникнути.

Вітамінний склад молока залежить від того, яке харчування отримувала тварина. Якщо це неякісної або корми, що містили шкідливі хімічні добавки, то ймовірність отримання корисних мікро- і макроелементів фактично зводиться до нуля. Саме з цієї причини на молочних фермах існує жорсткий контроль якості харчування тварин.


Що стосується поживних речовин, то ними молоко дуже багате незалежно від типу теплової обробки. Білки, жири і вуглеводи добре засвоюються людським організмом. Найбільшу цінність становлять саме білки, які, в основному, складаються з казеїну. До речі, він згодом є основною частиною сиру.

Жири відмінно засвоюються кишечником, але містять у собі фосфатиди, холестерин і ергостерин. Чим вище жирність, тим вище кількість перерахованих речовин. Саме тому лікарі і дієтологи рекомендують вживати молоко з найменшим вмістом жиру. Те ж саме стосується і вживання кисломолочних продуктів.

Вуглеводи – це молочний цукор або лактоза. Вона дуже важлива в процесі життєдіяльності мікроорганізмів, сприяє повному всмоктуванню кальцію. Також лактоза є середовищем для розмноження біфідобактерій і лактобацил, що сприяє нормальному функціонуванню кишечника. Однак при лактозній непереносимості ефект може бути протилежним, і молоко здатне викликати діарею, здуття, нудоту. У цьому випадку лікарі рекомендують вживати виключно кисломолочні продукти.

Корисні властивості молока

Здавна молоком лікують багато захворювань і нездужання. Воно відоме своїми седативними властивостями, є незамінним помічником в лікуванні застуди. Ми пропонує ознайомитися з повним списком корисних властивостей, яким володіє молоко.

Звичайно, на чолі списку стоятиме молоко з медом. Воно добре допомагає при лікуванні застуди, знімає біль у горлі, напад кашлю, відновлює загальний стан хворого. Також такий рецепт славиться своїм «снодійним» ефектом, для цього треба випити одну кружку за годину до сну. Головне, щоб молоко не було занадто гарячим або занадто холодним, тоді ви отримаєте абсолютно всі його корисні властивості.

Тепле молоко також є відмінною профілактикою простудних захворювань. Справа в тому, що імуноглобулін утворюється завдяки білковій їжі, а молоко, фактично, найдоступніший нам білок. Просто пийте склянку-дві теплого молока щодня і можете бути впевнені, що ваш імунітет буде міцним.

Молоко має болезаспокійливу властивість, а особливо воно добре допомагає при головних болях і мігрені. З його допомогою можна лікувати і занадто часті головні болі, провівши такий курс лікування: в 1 склянку киплячого молока додати 1 сире яйце і пити такий коктейль тиждень 2 рази на день.

Молоко має легкий сечогінний ефект і тому корисне для гіпертоніків. Воно здатне м’яко знижувати тиск і покращувати загальний стан хворого.

Зняти печію також допоможе кілька ковтків молока. Важливо приймати його в теплому вигляді і не поспішаючи, маленькими ковточками…….

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: