Чим корисний білий чай?

Чорний і зелений чай нам давно і добре відомі. Більшість з нас прекрасно орієнтується в їх основних властивостях, користі та протипоказаннь. Але ось білий чай менш поширений напій, але між тим дуже корисний.

Батьківщиною білого чаю вважається гірська китайська провінція Фуцзянь. Ті ж кущі, які намагалися вирощувати в інших місцевостях, давали сировину, яка не відрізнялося високою якістю, як би старанно за ним не доглядали.

Листочки з чайних кущів там збирають навесні, вранці, намагаючись використовувати техніку, а працю людини використовувати мінімально. Таким чином досягається максимально дбайлива обробка листя, а разом з природним висушуванням і підвялюванням виходить цей дивовижний напій.

Для отримання різних сортів білого чаю використовують різні листочки, наприклад, збирають тільки бруньки чайних пагонів або верхні листочки, наступні за бруньками. Це дає різні відтінки і смак готового напою – від практично білого, прозорого, до блідо-жовтого.

Користь білого чаю в тому, що в цьому напої міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів. Білий чай знижує рівень холестерину в крові, є потужним антиоксидантом, протидіє бактеріям і грибкам. Білий чай вважається хорошим засобом для підтримки молодості шкіри, а також засобом проти ожиріння та онкології. Але так діє білий чай тільки якщо він не пересушений, термін його «життя» не перевищує року, при правильному зберіганні.

Складно назвати протипоказання до вживання білого чаю, але все ж занадто багато пити навіть самого корисного напою не варто.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: