Чим корисний фундук?

Те, що горіхи є досить корисним продуктом з високою поживною цінністю, вже доведено давно. Однак, чим корисний фундук, і кому особливо рекомендується вживати цей горіх, знають далеко не всі. Не варто втрачати можливість отримати максимальну користь від такого подарунка природи.

Речовини в складі фундука

Лісовий горіх є найціннішим джерелом ненасичених жирних кислот: олеїнової, пальмітинової і стеаринової. У нашому організмі ці речовини нормалізують рівень холестерину і перешкоджаючи розвитку атеросклеротичних процесів. Тому фундук буде корисний у помірних кількостях тим, у кого високий рівень холестерину крові. Крім того, жирні кислоти в складі фундука необхідні для виробництва мембран власних клітин, особливо багато жирів йде на побудову головного мозку. Так що лісовий горіх рекомендують включати в раціон вагітним жінками, дітям та працівникам розумової праці. Корисні властивості фундука для жінок полягають ще й у тому, що регулярне його вживання робить волосся гладкими і блискучими, а шкіра стає еластичною і розгладжується.

Фундук – джерело вітамінів

Щоб остаточно вирішити, чи корисний фундук для здоров’я, слід згадати про вітаміни, які він містить у великій кількості. За рахунок вмісту вітамінів групи В, які активно беруть участь у виробництві еритроцитів, лісовий горіх є профілактикою проти анемії. Тому фундук рекомендований до вживання жінкам в період виношування дитини, вегетаріанцям, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Даний вид горіха також вельми багатий вітаміном Е, який має антиоксидантні властивості. Так що, з’їдаючи кілька ядер горіха щодня, ви призупините процеси старіння в організмі і просто будете краще себе почувати. Крім того, вітамін Е благотворно впливає на роботу жіночої репродуктивної системи.

Вітамін С, що зміцнює судинну стінку, також міститься в фундуку, тому горіх слід включити в меню людям, із судинними захворюваннями.

Крім цього у складі ядер лісового горіха можна знайти вітамін РР (ніацин), який має здатність знижувати рівень «шкідливого холестерину», покращувати мікроциркуляцію і знешкоджувати токсичні речовини.

Мінеральний склад лісового горіха

Доведено, що фундук містить безліч різних мінералів, однак цей горіх – один з рекордсменів за вмістом кальцію і калію серед продуктів рослинного походження. Кальцій і калій необхідні для нормальної роботи серцевого м’яза. Таким чином, сумнівів у тому, чи корисний фундук, більше не залишається. Лісовий горіх особливо рекомендований тим, хто має різні порушення роботи серцево-судинної системи.

Білковий склад фундука досить різноманітний, щоб замінювати ним протеїни тваринного походження тим, хто не вживає м’яса. Цей вид горіха є джерелом незамінних амінокислот, тому включати його в меню має сенс навіть тим, хто не відмовляє собі в м’ясних стравах.

Користь і шкода фундука при схудненні

Помірне вживання фундука процесу схуднення тільки допомагає, тому багато тих хто хоче схуднути помилково виключають його з раціону, пояснюючи таку відмову високою калорійністю. Однак калорії в лісовому горісі «якісні», адже з ними в організм потрапляють корисні білки, жирні кислоти та інші речовини, які не відкладаються на талії, а відразу включаються в біохімічні процеси, стимулюють обмін речовин, що саме по собі прискорює позбавлення від власних запасів жиру. Кількість вуглеводів у фундуку невелика, більша їх частина – клітковина, яка виводить з організму токсини і покращує травлення. Звичайно, зловживати горіхами не варто, фундук при схудненні корисний в обмежених кількостях – в день досить з’їдати до 50 горішків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: