Чим корисний кавун?

У спеку особливо хочеться холодного і хрусткого кавуна. Мало хто знає, що кавун не тільки смачний, але і дуже корисний, а в деяких випадках і зовсім необхідний організму.

Кавуни корисні для серця

Високий вміст вітаміну С в кавунах допомагає запобігти утворенню склеротичних бляшок, покращує еластичність серцевих судин і тим самим зміцнює серце. Всі ці фактори роблять профілактичну дію на роботу серцево-судинної системи.

Читайте також: Як зробити морозиво з кавуна?

Кавуни – вороги ракових клітин

Ще одна корисна властивість кавуна – присутність лікопіну, каротиноїдного пігменту, відповідального за насичений червоний колір ягоди. Лікопін – сильний антиоксидант, що допомагає запобігти утворенню ракових клітин. Лікарі рекомендують запивати кавун холодним зеленим чаєм – подвоєні антиоксиданти означають ще більшу силу профілактичних властивостей.

Кавуни – корисне джерело вітаміну B1

Цей вітамін відповідає за роботу нервової системи, і його нестача в організмі, відомий як тіамінова недостатність, може призвести до серйозних порушень, серед яких – втрата пам’яті і помутніння свідомості. Корисна властивість кавуна – високий вміст вітаміну B1, підтримуючого нормальну роботу нервової системи. До речі, до тіаміновій недостатності може призвести зловживання алкоголем, ось чому кавуни особливо корисні на сніданок після веселої ночі.

Читайте також: Як вибрати кавун?

Кавун – відмінний енергетик

Як відомо, кавуни на 92% складаються з води, але крім цього в них також містяться украй корисні для організму магній і калій. Ось чому багато фітнес-експертів рекомендують з’їдати кілька скибочок кавуна або випивати свіжовичавлений кавуновий сік одразу після інтенсивного тренування – в процесі силових навантажень тіло швидко втрачає магній і калій, які виходять з організму разом з потом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: